Дещо з галерей

Вхід для користувачів

Наразі на сайті

Наразі на сайті 0 користувачів і 0 гостей.

“ЗАТВЕРДЖЕНО”
Радою ФПС України 11 вересня 2008 р.

ПОЛОЖЕННЯ

про 3-й чемпіонат України з парашутної групової акробатики
серед команд-четвірок

 

1. Мета та завдання

1.1. Популяризація та розвиток парашутного спорту в Україні.
1.2. Розіграш 3-го чемпіонату України з парашутної групової акробатики.
1.3. Підвищення спортивної майстерності спортсменів-парашутистів.
1.4. Виконання розрядних нормативів Єдиної спортивної класифікації України та сертифікаційних вимог.

2. Термін та місце проведення змагань

2.1. Змагання проводяться в період з 26.09.2008 по 28.09.2008 р. на базі Асоціації “ПАРА-СКУФ”, аеродром “Бородянка”.

2.2. Прибуття спортсменів – 25.09.08 до 14 год. за адресою: смт. Бородянка, Київська обл., Асоціація “ПАРА-СКУФ”, аеродром “Бородянка”, маршрутний автобус від станції метро “Святошин”, м. Київ, тел. (044) 553-26-43, 552-92-36, (067) 250-18-04.

3. Керівництво та організація змагань

3.1. Змагання організовуються та проводяться відповідно до документів, що регламентують льотно-парашутну роботу в авіаційних організаціях ТСО України.

3.2. Підготування та організацію 3-го чемпіонату України здійснюють спортивно-парашутний клуб Асоціація “ПАРА-СКУФ”, ФПС України.

3.3. Безпосереднє проведення змагань покладається на начальника змагань та Головного суддю, призначених встановленим порядком.

3.4. Склад суддівської колегії за рекомендацією Комітету національної колегії суддів України затверджується Радою ФПС України.

4. Матеріально-технічне забезпечення змагань

4.1. Змагання проводяться за рахунок кошторису Мінсім'ямолодьспорту України, заявочних внесків учасників та спонсорських внесків.

4.2. Заявочний внесок для участі в змаганнях сплачується в день прибуття у розмірі 500,0 грн. за команду при проведенні мандатної комісії. Сплачений внесок частково відшкодовує видатки на залучення суддів для проведення змагань.

4.3. Платню за стрибки з парашутом за програмою змагань учасники не сплачують.

4.4. Проїзд в обидва кінці, добові в дорозі, відшкодування середньомісячної заробітної плати спортсменам та представникам команд за період змагань забезпечується відряджуючими організаціями, суддям - відповідно до затвердженого кошторису.

4.5. Організатори змагань відповідно до бюджету змагань забезпечують спортсменів, суддів, обслуговуючий персонал харчуванням, помешканням та медичним обслуговуванням, підготовку місця змагань, прийняття та збереження спортивного майна, аеродромно-технічним обслуговуванням авіаційної техніки, керівництво польотами та стрибками на період змагань.

4.6. Спортивні делегації прибувають зі своїми парашутами та необхідним спорядженням.

5. Порядок, термін подачі заявки та допуск учасників до змагань

5.1. Попередня заявка на участь у змаганнях подається до 19 вересня 2008 року на адресу: paraskuf@yahoo.com, або Асоціація ”ПАРА-СКУФ”, вул. Березняківська 22/288, м. Київ, 02152, Україна. Телефон для довідок: 8-067-250-18-04, 8-044-553-26-43. Без попередніх заявок учасникам змагань місце у готелі та харчування за рахунок кошторису не гарантується.

5.2. До участі у змаганнях допускаються команди авіаційних та спортивних організацій України та команди, які скомпоновані за згодою та власним бажанням із представників окремих організацій України, що культивують парашутну групову акробатику. До складу заявлених та скомпонованих команд можуть входити тільки громадяни України.

5.3. До складу команди входять 5 спортсменів та відеооператор.

5.4. Члени команд повинні мати національний Сертифікат категорії “С” з групової акробатики, відеооператор повинен мати сертифікат категорії “С” з будь-якого виду парашутного спорту.

5.5. Кожен зі спортсменів-членів команди повинен мати досвід не менше 20 стрибків у складі команди-четвірки на групову акробатику у 2008 році.

5.6. Усі учасники змагань повинні бути членами ФПС України.

5.7. Іменні заявки на учасників - у 4-ох примірниках (Додаток № 1), віддруковані за встановленою формою (формат А4), подаються в мандатну комісію змагань у день прибуття.

5.8. При реєстрації учасники подають:

  • паспорт громадянина України;
  • сертифікат парашутиста категорії “С” з групової акробатики;
  • особисту книжку обліку стрибків з парашутом;
  • документ, який підтверджує проходження медичної комісії з допуском до стрибків з парашутом на 2008 рік;
  • особистий страховий поліс (страхове свідоцтво на суму не менше 5 000,0 грн.) від нещасного випадку при виконанні стрибків з парашутом, діючий на території України на період участі у змаганнях;
  • копія поіменного списку членів ФПСУ від авіаційної організації, згідно взірцю (вих. № 10/08 ФПСУ від 22.02.2008 р.), які сплатили членські внески до ФПСУ за 2008 р., або інший підтверджуючий документ про сплату внеску;
  • для парашутистів, які не володіють сертифікатом категорії “С” з групової акробатики, 4 фото 3,5 х 4,5 см. для оформлення Заяв-анкет Українського національного сертифіката парашутиста за умови успішного виконання сертифікаційних вимог.

5.9. Вимоги щодо членства у ФПС України поширюється на тренерів-представників та членів суддівської колегії.

5.10. Команда, яка не має свого повітряного відеооператора може виконувати стрибки з відеооператором іншої команди, в цьому випадку відеооператор не вважається членом цієї команди.

5.11. Парашутні системи всіх учасників змагань повинні бути обладнані пристроями аварійного розкриття парашута (страхувальними приладами).

5.12. Учасники змагань з групової акробатики повинні виконувати стрибки з парашутом у жорстких шоломах.

5.13. Обов'язкова наявність принаймні одного сигналізатора висоти на команду.

5.14. Допуск спортсменів до змагань здійснюється наказом начальника змагань на підставі акту мандатної комісії.

5.15. Відповідальність за підготовленість спортсменів та безпеку стрибків на змаганнях несуть відряджуючі організації. У разі допуску до змагань команди змішаного складу із представників різних організацій, відповідальність за безпеку виконання стрибків з парашутом допущеною командою покладається на начальника змагань.

5.16. Команда з парашутної групової акробатики, яка порушила вимоги безпеки при виконанні стрибків з парашутом, до подальших турів не допускається.

5.17. Результати команд та спортсменів, які залишили змагання без дозволу головного судді до офіційного закриття змагань, анулюються.

5.18. Найменша кількість команд для розіграшу 3-го чемпіонату України з парашутної групової акробатики - 6 команд.

6. Програма змагань

6.1. До програми змагань входять групові акробатичні стрибки “четвірки” – 10 стрибків.

6.2. Якщо за погодних умов, або форс мажорних обставин, повна програма не може бути виконана, змагання будуть розіграні при мінімумі - 6 стрибків.

6.3. Змагання проводяться згідно з цим Положенням, правилами Чемпіонату світу з парашутної групової акробатики 2008 р., та спортивним Кодексом ФАІ (розділ 5).

7. Умови виконання вправ та їх оцінка

7.1. Парашутна групова акробатика – “четвірки”.
Стрибки виконуються з висоти 3100 м. (робочий час – 35,0 сек.). Приземна швидкість вітру при цьому не повинна перевищувати 11,0 м/с. У програму кожного стрибка входить один комплекс, який повторюється протягом робочого часу. Комплекс фігур на змаганнях визначається жеребкуванням відразу на всі тури в день роботи мандатної комісії. Перед виконанням стрибків командам надається не менше, ніж 2 години на знайомство з послідовністю виконання фігур.

7.2. Комплекс фігур на кожний стрибок за програмою змагань визначається жеребкуванням з числа фігур та блоків програми чемпіонату світу поточного року (Додаток 2).

7.3. Послідовність виконання стрибків командами визначається жеребкуванням в день роботи мандатної комісії і залишається незмінною на всі тури.

7.4. Оцінка стрибків проводиться суддями за допомогою відеозапису повітряного відеооператора команди.

7.5. Протести та скарги команд на роботу запрошених ними відеооператорів суддівською колегією не розглядаються.

8. Визначення результатів змагань

8.1. Місце команди визначається за найбільшою сумою зарахованих фігур у всіх турах.

8.2. При однаковій сумі результатів командам (крім призерів) визначаються однакові місця.

8.2.1. При однаковій сумі результатів у призерів проводяться додаткові стрибки до першої розбіжності.

8.2.2. При неможливості провести додаткові стрибки, місця визначаються за кращим результатом у останньому, передостанньому і т.д. турах, а при повній рівності - командам визначаються однакові (кращі) місця.

9. Нагородження переможців

9.1. Переможцям змагань присвоюється звання “Чемпіон України 2008 року з парашутної групової акробатики”.

9.2. Команди-призери нагороджуються:

  • 1 місце – перехідним Кубком, дипломами та медалями;
  • 2 місце – дипломами та медалями;
  • 3 місце – дипломами та медалями.

9.3. Тренери, які підготували чемпіонів України, нагороджуються дипломами.

ФЕДЕРАЦІЯ ПАРАШУТНОГО СПОРТУ УКРАЇНИ
Прикріплений файлРозмір
3_chemp_ua_gr_akr_kom_4.pdf128.38 кб