Дещо з галерей

Вхід для користувачів

Наразі на сайті

Наразі на сайті 0 користувачів і 0 гостей.

 «ЗАТВЕРДЖЕНО»

Радою ФПС Харківської області

Протокол № 5/08

від 30 вересня 2008 р.

Президент ХоФПС

 ___________________О. Шаповалов

ПОЛОЖЕННЯ

про відкритий чемпіонат Харківської області 2008 року
зі стрибків з парашутом на точність приземлення

м. Харків – 2008 р.1. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ

1.1. Популяризація й розвиток парашутного спорту в Україні, подальше зростання спортивної майстерності парашутистів, визначення найсильніших спортсменів-парашутистів і команд авіаційних організацій.

1.2. Розіграш особисто-командної першості.

1.3. Впровадження нових елементів у точності приземлення (на два датчики АІУ) для розвитку класичного парашутизму.

2. ТЕРМІНИ Й МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

2.1. Змагання проводяться в період з 11 до 12 жовтня 2008 р. у м. Харків на базі Харківського аероклубу ТСО України імені В.С. Гризодубової (аер. “Коротич”).

2.2. Прибуття суддів 10 жовтня до 14-ї години, команд і спортсменів для участі в особистій першості – 10 жовтня до 14-ї години за адресою: вул. Плеханівська,16-А, м. Харків, 61001, тел. (057) 732-83-97, 733-32-31, 733-31-87, або безпосередньо на аер. “Коротич”.

2.3. Початок роботи мандатної комісії змагань 10 жовтня о 14 год. на місці проведення змагань.

3.    КЕРІВНИЦТВО ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ЗМАГАНЬ

3.1. Змагання організуються й проводяться відповідно документам, що регламентують льотно-парашутну роботу в авіаційних організаціях ТСО України.

3.2. Підготування й організацію змагань здійснюють Харківський АК ТСОУ, Харківська обласна федерація парашутного спорту.

3.3. Безпосереднє проведення змагань покладається на начальника змагань і головного суддю, призначених встановленим порядком.

3.4. Склад суддівської колегії за поданням головного судді затверджується Радою ХоФПС.

4.    МАТЕРІАЛЬНО–ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕСПЕЧЕННЯ ЗМАГАНЬ

4.1.  Змагання проводяться за рахунок Харківського аероклубу ТСО України імені В.С. Гризодубової, Харківської обласної федерації парашутного спорту, спонсорських та залучених коштів.

4.2. Організатор забезпечує учасників змагань медичним обслуговуванням, підготовку місць змагань, прийом та збереження спортивного майна, аеродромно-технічне забезпечення авіаційної техніки, польовими укладальними столами, керівництво польотами та стрибками на період змагань.

4.3. Проїзд в обидва кінці, добові у дорозі, харчування, відшкодування середньомісячної зарплати спортсменам та представникам команд за період змагань забезпечується відряджуючими організаціями.

4.4.  Забезпечення суддів і обслуговуючого персоналу здійснюється відповідно до затвердженого кошторису змагань.

4.5.  Спортивні делегації прибувають зі своїми парашутами, необхідним спорядженням і в однаковій спортивній формі.

4.6.  Парашутні системи всіх учасників змагань повинні бути обладнані парашутними страхувальними приладами.

4.7. До участі у змаганнях не допускаються спортсмени зі «швидкісними» типами парашутів.

5.    ПОРЯДОК І ТЕРМІНИ ПОДАЧІ ЗАЯВОК, ДОПУСК УЧАСНИКІВ ДО ЗМАГАНЬ

5.1. Право на участь у змаганнях надається індивідуальним членам ХоФПС, які сплатили членські внески за 2008 р. (припускається сплата готівкою в день прибуття).

5.2. Для проведення необхідних заходів із розміщення учасників змагань і розрахунку необхідних засобів, попередні заявки на участь у змаганнях повинні бути надіслані на адресу організаторів змагань до 20.09.2008 р.

5.2.1.  Відповідно до попередньої заявки учасники змагань можуть бути забезпечені місцями в наметовому містечку, гуртожитку-казармі на місці проведення змагань, або номерами в готелі ТСО України «Старт» за пільговими цінами. Доставка учасників змагань від готелю до аеродрому ”Коротич” проводиться організаторами змагань.

5.2.2. Без попередньої заявки командам і спортсменам на особисту першість розміщення в готелі не гарантується.

5.3. При реєстрації учасники змагань представляють:

5.3.1. поіменні заявки на учасників у 3-х примірниках, видрукувані згідно установленій формі (формат А4);

5.3.2. паспорт (військовослужбовці – посвідчення особи); ксерокопію паспорту та ідентифікаційного коду (для громадян України);

5.3.3. документи, що засвідчують кваліфікацію спортсмена (Український національний сертифікат парашутиста не нижче категорії “В”, залікова класифікаційна книжка спортсмена, посвідчення спортивного звання);

5.3.4. документ, що підтверджує проходження медичної комісії з допуском до стрибків з парашутом на поточний рік;

5.3.5. документи на парашутні системи і страхувальні прилади;

5.3.6. два примірника акту техогляду парашутних систем і страхувальних приладів (відповідно встановленому зразку);

5.3.7. страховий поліс від нещасного випадку на суму не менше 5000,0 грн., дійсний при виконанні стрибків з парашутом на період проведення змагань.

5.4. Допуск спортсменів до змагань провадиться наказом начальника змагань на підставі акту мандатної комісії.

5.5. Відповідальність за підготовленість спортсменів, стан їх парашутних систем і дотримання спортсменами заходів безпеки на змаганнях несуть відряджуючі організації.

5.6. Результати команд і спортсменів, що залишили змагання без дозволу головного судді до офіційного їх закриття, анулюються.

6.    УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ

6.1. До участі у Відкритому Чемпіонаті Харківської області зі стрибків з парашутом на точність приземлення допускаються окремі спортсмени авіаційних клубів СНД, військових з’єднань (училищ) і інших організацій, що культивують парашутний спорт без обмеження кількості відповідно до попередніх заявок.

6.2. До участі у змаганнях допускаються спортсмени не нижче категорії “В, або II спортивний розряд за нормативами ЄСКУ.

7.    ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ

7.1. Вправи №№ 1, 3 – групові стрибки на точність приземлення з індивідуальним заліком.

7.1.1 Перші 5 турів є кваліфікаційними.

7.1.2. Спортсмени, що заявлені на участь у змаганнях на особисту першість, мають право на свій розсуд формувати окремі команди із заліком у групових стрибках на точність приземлення.

7.1.2.1. Склад створеної команди повинен бути заявлений у суддівську колегію до початку стрибків на точність приземлення (жіноча команда - 2 особи, чоловіча команда – 3 особи).

7.1.2.2. Команди у складі менше 2 чоловіків і  2 жінок до розіграшу командної першості не допускаються.

7.1.3. Результати, що показані спортсменами, йдуть у залік як групових, так і індивідуальних стрибків на точність приземлення.

7.1.4. При участі у змаганнях менше  3-х жінок їх результати враховуються у загальний залік.

 7.1.5.  До півфінального туру допускаються 50% кращих спортсменів серед чоловіків та жінок окремо згідно сумарним результатам попередніх турів.

7.1.6.    До фінального туру допускаються 50% кращих учасників півфіналу серед чоловіків і жінок окремо згідно сумарним результатам попередніх турів (але не менше 5 чоловіків і 5 жінок).

7.1.7. Стрибки у півфінальному та фінальному турах проводяться за правилами індивідуальних стрибків на точність приземлення.

7.1.8. Якщо за погодних умов або форс-мажорних обставин повна програма не може бути виконана, то змагання будуть вважатися розіграними при мінімумі:
вправи №№ 1, 3    - 3 стрибка;

7.1.9. У випадку неможливості проведення змагань за повною схемою через погодні умови або форс-мажорні обставини, підсумкові місця спортсменів визначаються відповідно до розподілу місць після останнього завершеного туру.

7.2. Вправа №2 – стрибок на точність приземлення з індивідуальним заліком одночасно на 2 датчики АІУ.

7.2.1. У вправі приймаюсь участь 10 спортсменів, які мають кращі результати після 7 турів.

7.2.2. Вправа розігрується за підсумками одного стрибка.  У випадку однакових результатів спортсменам призначаються однаково кращі місця.

7.2.3. Стрибки у вправі №2 виконуються після завершення стрибків у вправах 1,3.

7.3. Змагання проводяться відповідно Кодексу ФАІ, розділ 5, Правилам проведення чемпіонату Європи 2007 р. і чинному Положенню.

8.    УМОВИ ВИКОНАННЯ ТА ОЦІНКА ВПРАВ

8.1. Вправи №№ 1, 3 – Групові стрибки на точність приземлення з індивідуальним заліком.

8.1.1. Стрибки виконуються з висоти 900–1000 метрів із вибором точки відокремлення від літального апарату на власний розсуд спортсменів та приземлення у датчик автоматичної системи із виміром до 16 см.; заліковим є круг діаметром 5 метрів.

8.1.2. Максимальна швидкість вітру для розіграшу вправ установлюється в межах від 6,0 до 8,0 м/сек. спільним рішенням головного судді, старшого судді вправи і начальника змагань до початку першого туру і не може бути змінена у процесі змагань.

8.1.2.1 В момент перевищення, або протягом 30-секундного інтервалу після зниження швидкості вітру до припустимої величини, спортсмен має право або погодиться з показаним результатом, або виконати повторний стрибок.

8.1.2.2. Своє рішення спортсмен повинен повідомити старшому судді вправи відразу після виявлення причин, що спричиняють право на повторний стрибок (протягом не більше 15 сек.), але у всіх випадках не пізніше моменту приземлення наступного учасника.

8.1.2.3. У випадку, якщо спортсмен не підтвердив старшому судді вправи своєї згоди з показаним результатом протягом 15 сек. і до моменту приземлення наступного учасника, його результат не зараховується і спортсмен зобов’язаний виконати повторний стрибок.

8.1.3. У стрибках беруть участь усі члени команди.

8.1.4. Розіграш вправи № 2.

8.1.4.1. У впр.2 датчики встановлюються впритул один до одного, згідно створу заходження спортсмена на ціль. Приземлення спортсмена з розбіжністю доторкання датчиків ногами до 1 секунди не штрафується, при розбіжності до 1,5 секунди – штраф 3 см; до 2,0 секунди – 10 см; більше 2,0 секунд – 16 см. При першому доторканні при приземленні не ногами – штраф 32 см. Результат стрибка визначається сумою результатів на обох датчиках.

8.1.5. Суддівство вправи № 3 – відповідно до правил суддівства групових стрибків для всіх заявлених у цій вправі спортсменів.

8.1.6. До заліку команди у вправі № 3 зараховуються всі стрибки всіх членів команди.

8.1.7. Стрибки у півфіналі та фіналі виконуються за правилами індивідуальних стрибків у зворотнім порядку до розподілу місць згідно суми результатів у всіх попередніх турах.

9.    ВИЗНАЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

9.1.  Особиста першість

9.1.1. Вправа № 1

9.1.1.1. Місце спортсмена визначається окремо серед чоловіків і жінок за найменшою сумою технічних результатів у всіх стрибках із урахуванням півфінальних та фінальних стрибків.

9.1.1.2. У випадку однакової суми результатів спортсменам (окрім призерів) призначаються однакові (кращі) місця.

9.1.1.3. У випадку однакової суми результатів у призерів проводяться додаткові стрибки до першої розбіжності.

9.1.1.4. В разі неможливості проведення для призерів додаткових стрибків, перевага віддається спортсмену з більшою кількістю кращих результатів у всіх турах (0 см; 1 см; 2 см; і т.д.), у випадку тотожності – спортсмену із кращим результатом у останньому (передостанньому і т.д.) стрибку, а у випадку повної тотожності – спортсменам призначаються однакові (кращі) місця.

9.2. Командна першість

9.2.1. Вправа № 3

9.2.1.1. Результат команди у групових стрибках на точність приземлення визначається сумою технічних результатів усіх членів команди у всіх стрибках.

9.2.1.2. У випадку однакової суми результатів командам (крім призерів) призначаються однакові (кращі) місця.

9.2.1.3. У випадку однакової суми результатів у призерів проводяться додаткові стрибки до першої розбіжності.

9.2.1.4. У разі неможливості проведення для призерів додаткових стрибків,
перевага віддається команді з найбільшою кількості кращих результатів членів команди у всіх турах (0 см; 1 см; 2 см; і т. д.), у випадку тотожності – команді із кращим командним результатом в останньому (передостанньому і т.д.) стрибку.

9.2.1.5. У випадку повної тотожності – командам призначаються однакові (кращі) місця.

10.    НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

10.1. Переможцям Відкритого Чемпіонату Харківської області у вправах №1 та №3 окремо серед чоловіків і жінок присвоюються звання «Чемпіон Харківської області 2008 року зі стрибків з парашутом на точність приземлення».

10.2. Призери особистої першості Відкритого Чемпіонату Харківської області нагороджуються медалями, дипломами та заохочувальними призами.

10.3. Призери у вправі №2 нагороджуються дипломами та заохочувальними призами.

10.3. Призери у вправі № 3 нагороджуються пам'ятними призами ХоФПС, медалями та дипломами.

10.4. При участі в особистій першості менше 6-ти осіб, нагородження проводиться тільки за призові місця; менше 4- х осіб – тільки за перше місце; менше 3-х осіб – нагородження не проводиться.

10.5. При участі у впр. № 3 менше 4-х команд, нагородження проводиться тільки за перше місце.

10.6.    Тренери, що підготували «Чемпіона Харківської області», нагороджуються дипломами.

Прикріплений файлРозмір
polog_chemp_kharkov_2008_c.pdf163.54 кб