Дещо з галерей

Вхід для користувачів

Наразі на сайті

Наразі на сайті 0 користувачів і 0 гостей.

“ЗАТВЕРДЖУЮ
Директор ТОВ АК “Авіа-Союз”
______________ Прокаев С.Ф.
___________ 2008 р.

 

“ЗАТВЕРДЖЕНО”
Радою ФПС України
Президент ФПС України
_____________ О.В. Шаповалов
21 серпня 2008 р.

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

Про VІІ  Відкритий Кубок “Агро-Союзу”
з парашутного спорту

 

 

Дніпропетровська обл.  Аеродром “МАЙСЬКЕ”
2008 р.


1. Мета та завдання

1.1. Популяризація та розвиток парашутного спорту в Україні.

1.2. Розіграш Кубка “Агро-Союзу” з парашутної групової акробатики: серед “команд-двійок” та у швидкісній побудові формації “шістки”.

1.3. Підвищення спортивної майстерності спортсменів-парашутистів.

2. Термін та місце проведення змагань

2.1. Змагання проводяться з 11 по 14 вересня 2008 року на базі ТОВ Авіаційна Компанія "Авіа-Союз", аеродром “Майське”.

2.2. Прибуття суддів та спортивних команд 10 вересня 2008 р. за адресою: Дніпропетровська область, Синельниківський район, сел. Майське, аеродром “Майське”.Час роботи мандатної комісії 10 вересня 2008р. з 15 до 21 години.

2.3. За попередніми заявками організатор надає транспорт, який рухається за маршрутом: м. Дніпропетровськ - аеродром “Майське”, заявки приймаються до 3 вересня по тел. моб. 8-050-320-56-59, факс. (05663) 5-33-30,
E-mail: skydive@avia-soyuz.com.ua

3. Керівництво та організація змагань

3.1. Змагання організовуються та проводяться відповідно до нормативних документів, що регламентують льотно-парашутну підготовку в ТОВ АК “Авіа-Союз”.

3.2. Підготовка та організація змагань покладається на ТОВ АК “Авіа-Союз”, та корпорацію “Агро-Союз”.

3.3. Безпосередня відповідальність за проведення змагань покладається на начальника змагань та головного суддю, призначених встановленим порядком.

3.4. Головний суддя та головний секретар затверджується Радою ФПС України за рекомендацією Комітету національної колегії суддів України.

4. Матеріально-технічне забезпечення змагань

4.1. Змагання проводяться за рахунок затвердженого кошторису, заявкових внесків учасників та спонсорських внесків.

4.2. Заявкових внесок для участі в змаганнях сплачується в день прибуття у розмірі 250,0 грн. за команду у кожній вправі окремо при проведенні мандатної комісії. Сплачений внесок частково забезпечує витрати на залучення суддів згідно кошторису.

4.3. Оплата стрибків з парашутом за програмою змагань проводиться у відповідності до встановлених розцінок на аеродромі “Майське”.

4.4. Проїзд в обидва кінці, добові в дорозі, оплата харчування, житла, відшкодування середньомісячної заробітної плати спортсменам та представникам команд за період змагань забезпечується відряджуючими організаціями, суддям - відповідно до затвердженого кошторису.

4.5. Організатори змагань відповідно до затвердженого кошторису забезпечують суддів, обслуговуючий персонал, спортсменів та представників команд медичним обслуговуванням, доставку автотранспортом до місця змагань з м. Дніпропетровська, підготовку місця змагань, прийняття та збереження спортивного майна, аеродромно-технічним обслуговуванням авіаційної техніки, керівництво польотами та стрибками на період змагань.

4.6. Спортивні делегації прибувають зі своїми парашутами та необхідним спорядженням.

4.7. Розквартирування у готелях м. Дніпропетровська, м. Павлограда чи у наметовому містечку на аеродромі “Майське” - за рахунок спортсменів та за попередніми заявками, що повинні бути подані до 05 вересня 2008 року по т. 8050-451-74-09.


5. Порядок, термін подачі заявки та допуск учасників до змагань

5.1. Попередня заявка на участь у змаганнях подається до 05 вересня 2008 року на адресу: skydive@avia-soyuz.com.ua, або ТОВ АК “Авіа-Союз”, вул. Авіаційна, 1, сел. Майське, Синельниківський район, Дніпропетровська обл., 52511,Україна. Телефон для довідок: моб. 8-050-320-56-59, факс. 8-05663-533-30.

5.2. До участі у змаганнях допускаються команди авіаційних організацій та команди, які скомпоновані за згодою та власним бажанням із представників окремих організацій, що культивують парашутну групову акробатику.

5.3. Члени команд повинні мати національний сертифікат парашутиста категорії “С”.

5.3.1. Команди, парашутисти яких не володіють сертифікатом парашутиста категорії “С”, допускаються до змагань після успішного проходження кваліфікаційних турів для виконання нормативів Українського національного сертифіката парашутиста.

5.4. Усі учасники повинні бути членами ФПС своїх країн.

5.5. Іменні заявки на учасників - у 2-ох примірниках (Додаток № 1), віддруковані за встановленою формою (формат А4), подаються в мандатну комісію змагань у день прибуття;

5.6. При реєстрації учасники подають:

 • паспорт громадянина;
 • сертифікат парашутиста категорії “С”;
 • особисту книжку обліку стрибків з парашутом;
 • документ, який підтверджує проходження медичної комісії з допуском до стрибків з парашутом на 2008 рік;
 • особистий страховий поліс (страхове свідоцтво на суму не менше 5 000,0 грн.) від нещасного випадку при виконанні стрибків з парашутом, діючий на території України;
 • копія поіменного списку членів ФПСУ від авіаційної організації, згідно взірцю (вих. № 10\08 ФПСУ від 22.02.2008 р.), які сплатили членські внески до ФПСУ за 2008 р., або інший підтверджуючий документ про сплату внеску;
 • для парашутистів, які не володіють сертифікатом парашутиста категорії “С”, 4 фото 3,5 Х 4,5 см. для оформлення Заяв-анкет Українського національного сертифіката парашутиста за умови успішного виконання сертифікаційних вимог;

5.7. Вимоги щодо членства у ФПС своїх країн поширюється на тренерів-представників та членів суддівської колегії.
5.8. Команда яка не має свого повітряного відеооператора може виконувати стрибки з відеооператором іншої команди, в цьому випадку такий відеооператор не вважається членом цієї команди.
5.9. Учасники змагань повинні виконувати стрибки з парашутом у жорстких шоломах.
5.10. Допуск спортсменів до змагань здійснюється наказом начальника змагань на підставі акта мандатної комісії.
5.11. Відповідальність за підготовленість спортсменів та безпеку стрибків на змаганнях покладається на відряджуючі організації. У разі змішаного складу команди із представників різних організацій, відповідальність за безпеку стрибків покладається на начальника змагань.
5.12. Команда, яка порушила вимоги безпеки в одному із турів, до подальших стрибків не допускається.
5.13. Результати команд та спортсменів, які залишили змагання без дозволу головного судді до офіційного закриття змагань, анулюються.
5.14. Найменша кількість команд для розіграшу Кубків “Агро-Союзу” - 4 команди у кожній вправі.
5.15. Парашутні системи повинні бути обладнані страхувальними приладами аварійного розкриття парашута.

6. Програма змагань

6.1. До програми змагань входять:

 • Вправа № 1. Групові акробатичні стрибки “команд-двійок” - 5 стрибків;
 • Вправа № 2. Групові акробатичні стрибки швидкісна побудова формації “шістка”
  - 5 стрибків;

6.2. Якщо за погодних умов, або форс мажорних обставин повна програма не може бути виконана, змагання будуть вважатись розіграними при мінімумі:

 • Вправа № 1 - 3 стрибки;
 • Вправа № 2 - 3 стрибки;

6.3. Змагання проводяться згідно цьому Положенню та спортивному Кодексу ФАІ (розділ 5).

7. Умови виконання вправ та їх оцінка

7.1. Вправа № 1. Групові акробатичні стрибки “командами-двійками”.

Стрибки виконуються з висоти 4200 м. (робочий час – 35,0 сек.). У програму одного стрибка входить один комплекс, який повторюється протягом робочого часу. Комплекс фігур на змаганнях визначається за допомогою жеребкування відразу на всі тури в день роботи мандатної комісії. Перед виконанням стрибків командам потрібно дати не менше 2 годин на знайомство з послідовністю виконання фігур.

7.2. Вправа № 2. Групові акробатичні стрибки швидкісна побудова формації ”шістка”

Стрибки виконуються з висоти 4200 м. (робочий час – 40,0 сек.). У програму одного стрибка входить одна фігура яку треба зібрати протягом робочого часу якомога швидше. Фігура, яку треба зібрати, визначається за допомогою жеребкування відразу на всі тури в день роботи мандатної комісії. Перед виконанням стрибків командам потрібно дати не менше 2 годин на відпрацювання стрибка. Вихід членів команди здійснюється без захватів, по одному.

7.3. Послідовність виконання стрибків командами визначається жеребкуванням в день роботи мандатної комісії і залишається незмінною на всі тури.

7.4. Оцінка стрибків проводиться суддями за допомогою відеозапису повітряного відеооператора команди.

7.5. Протести та скарги команд на роботу запрошеного командою відеооператора суддівською колегією не розглядаються.

7.6. Приземна швидкість вітру при проведенні стрибків не повинна перевищувати 11,0 м/с.

8. Визначення результатів змагань

8.1. Вправа № 1. Групові акробатичні стрибки “командами-двійками”.

Місце команди визначається за найбільшою сумою зарахованих фігур у всіх турах. Команда, яка виконала найбільшу кількість фігур, визначається переможцем.
При однаковій сумі результатів (крім призерів) командам визначаються однакові місця. При однаковій сумі результатів у призерів проводяться додаткові стрибки до першої розбіжності. При неможливості провести додаткові стрибки, місця визначаються за кращим результатом у останньому, передостанньому та попередніх турах, а при повній рівності - командам визначаються однакові (кращі) місця.

8.2. Вправа № 2. Групові акробатичні стрибки швидкісна побудова формації “шістка”.

Місце команди визначається за найменшим сумарним часом зібраних фігур у всіх турах. Команда, яка набрала найменший час, визначається переможцем.
При однаковому сумарному часі командам визначаються однакові місця. При однаковому сумарному часі у призерів проводяться додаткові стрибки до першої розбіжності. При неможливості провести додаткові стрибки, місця визначаються за кращим результатом у останньому, передостанньому та попередніх турах, а при повній рівності - командам визначаються однакові (кращі) місця.

9.Нагородження переможців

9.1. Переможцям у вправі № 1 присвоюється звання “Переможець VІІ відкритого Кубка “Агро-Союзу” 2008 року з парашутної групової акробатики серед “команд-двійок”.

Команди призери нагороджуються:

 • 1 місце – Кубком, дипломами, медалями та цінним призом 7 000 грн.;
 • 2 місце - дипломами, медалями та цінним призом 3 500 грн.;
 • 3 місце - дипломами, медалями та цінним призом 1 500 грн.

9.2. Переможцям у вправі № 2 присвоюється звання “Переможець VІІ відкритого Кубка “Агро-Союзу” 2008 року з парашутної групової акробатики у швидкісній побудові формації ”шістка”.

Команди призери нагороджуються:

 • 1 місце – Кубком, дипломами, медалями та цінним призом 12 000 грн.;
 • 2 місце - дипломами, медалями та цінним призом 6 000 грн.;
 • 3 місце - дипломами, медалями та цінним призом 3 000 грн.

9.3. При участі у змаганнях менше 4-х команд, нагородження проводиться тільки за перше місце.

9.4. Тренери, які підготували переможців, нагороджуються дипломами.

Прикріплений файлРозмір
polog_7_kubok_agro.pdf165.35 кб