Дещо з галерей

Вхід для користувачів

Наразі на сайті

Наразі на сайті 0 користувачів і 0 гостей.

13-й Кубок України, 11 -й Кубок імені К.О. Калініна, 6-й Кубок пам’яті Героя України Василя Мельникова з класичного парашутизму

Звіт Головної суддівської колегії

м. Харків                                                                                                                16 - 19.07.2008 р.

Змагання проводилися у період з 16 по 19 липня 2008 р. на базі Харківського аероклубу ТСО України імені В.С. Гризодубової, аеродром „Коротич”.

Програма змагань:

Вправа № 1. Стрибки на точність приземлення з H=900–1000 м.
Вправа № 2. Стрибки з виконанням комплексу акробатичних фігур у вільному падінні з H=2200 м.
Кубок Мельникова: Групові стрибки на точність приземлення з H=900–1000 м.
До змагань допускалися спортсмени у відповідності з Положеннями про змагання. Усього у змаганнях взяли участь 44 спортсмени, з них жінок – 11.
За спортивною класифікацією:
МСМК - 5 чол., з них жінок – 3; МС – 17 чол., з них жінок – 4; КМС - 1 чол., з них жінок – 1; спортсменів I розряду                   –   21 чол., з них жінок – 3.
За сертифікацією: категорія «D» - 2  чоловіки, категорія «Е» – 3 чоловіки, категорія «С» – 36 чоловік, з них жінок – 11.
Найстарший за віком – В. Рубан, 1949 р.н., найстарша – З. Зіміна-Кокіна, 1955 р.н.
Наймолодший серед чоловіків – С. Лисенко, 1989 р.н., наймолодша серед жінок –
Т. Кузнецова 1973 р.н.
За кількістю стрибків: найбільша у чоловіків – Є. Манірко (6132), у жінок –
Т. Кузнецова (3926); найменша у чоловіків – В. Юрчук (192), у жінок – Г. Климова (414).
Cуддівська колегія складалася з 17 чоловік:
судді FAI – 4, судді НК – 1, судді 1 кат. – 2, судді 2 кат.– 9, судді 3 кат.– 1.
Змагання проведені відповідно до Положень про зазначені Кубки, Кодексу FAI (розділ 5) та правил чемпіонату світу 2008 року.
До розіграшу 6-го Кубку пам’яті Героя України Василя Мельникова (згідно з положенням про Кубок) було допущено 4 жіночі команди та 11 чоловічих команд, з них до матчевих турів допущено 4 жіночих та 8 чоловічих команд.
Змагання проходили у сприятливих погодних умовах.
Програма змагань за 13 Кубком України виконана не повністю - вправа № 2 у жінок була закрита по півфінальному стрибку у зв’язку з тим, що за погодних умов не був виконаний повторний стрибок, наданий спортсменці О. Кириленко за програмою фінальних стрибків.
Загалом було виконано 523 стрибки з парашутом, з них за програмою змагань – 477
(в т.ч. повторних – 4), на пристрілку – 46.
Для виконання стрибків з парашутом був задіяний 2 літака Ан-2 Харківського АК ТСОУ імені В.С. Гризодубової.
Стрибки на точність приземлення виконувалися на поролоновий майданчик приземлення, що був наданий Харківською обласною федерацією парашутного спорту.
Результати у стрибках на точність приземлення фіксувались двома електронними системами (АВП) „Поиск – 3”, м. Рязань, що була надана Харківською обласною федерацією парашутного спорту та Державною прикордонною службою України.
Суддівство індивідуальної акробатики проводилося по відеозаписам, що були зроблені за допомогою відеоустановки конструкції О. Носовцева, м. Іллічівськ.
Оцінювання результатів проводилося суддями на 5-ти відеомоніторах, які були надані Харківською обласною федерацією парашутного спорту. Учасникам змагань була надана можливість спостерігати відеозаписи на окремому моніторі, наданим Харківським АК ТСОУ імені В.С. Гризодубової.
Швидкість вітру вимірювалася електронним анемометром, що був наданий Федерацією парашутного спорту України.
Проживання учасників змагань було організовано на аеродромі „Коротич”, суддівської колегії – у профілакторії Харківського державного авіаційного виробничого підприємства. Харчування учасників змагань було організовано на аеродромі.
Призери у двоєборстві за програмою 13-го Кубку України, а також переможці у вправах № 1 та № 2 серед чоловіків і жінок окремо нагороджувалися дипломами та цінними призами, наданими Харківською обласною федерацією парашутного спорту., та за підтримки голови Харківської обласної адміністрації.
Призери у двоєборстві за програмою 11-го Кубку імені К.О. Калініна нагороджувались пам’ятними призами, наданими ХоФПС, та дипломами. У звязку з введенням до фіналів вправ №1 та №2 нових елементів, що впровадилися вперше в світі, оргкомітет ХДАВП прийняв рішення додатково нагородити переможців у цих впрвах дипломами та цінними призами.
Команди-переможниці 6-го Кубку пам’яті Героя України Василя Мельникова нагороджувалися дипломами та перехідними кубками.
Тренери переможців окремих вправ та Кубків нагороджувалися дипломами та цінними призами ХДАВП.

Підтвердження та виконання нормативів ЄСК.

У ході проведення змагань у стрибках з парашутом на точність приземлення виконали нормативи МСУ: С. Глуздовський (в/ч 1467, ДПСУ, м. Харків), С. Лабінцев (Єнакіївський ДАТСК ТСОУ), Е. Корепанов (Харківський АК ТСОУ ім. В.С.Гризодубової). Підтвердили нормативи МСУ 7 осіб. Виконали нормативи КМСУ: О. Сиволапов (Севастопольський АСК ТСОУ), А. Горячун (Севастопольський АСК ТСОУ), Є. Недбайлюк ( Севастопольський АСК ТСОУ), С. Лисенко (Єнакіївський ДАТСК ТСОУ).
Підтвердив повністю нормативи МСУ Волобуєв Б.А.
Протягом змагань бажаючим спортсменам-парашутистам була надана можливість виконати сертифікаційні стрибки.

Урочисте відкриття та закриття змагань було проведене на аеродромі у присутності почесних гостей. Хід проходження та результати змагань освітлювалися засобами масової інформації (телебачення, радіо, газети).
Спонсори змагань — Харківське державне авіаційне виробниче підприємство (ХДАВП), Харківська обласна федерація парашутного спорту, Харківський обласний військкомат, Харківська обласна організація ТСО України, Харківська ТЕЦ – 5, ТЕЦ – 3, ТЕЦ – 2, ВАТ Турбоатом, ООО «Веста», Татнефть, ТОВ «Сахалінське»
Організатори змагань: Федерація парашутного спорту України, Харківська обласна федерація парашутного спорту, Харківський аероклуб ТСОУ імені В.С. Гризодубової.

Висновки:

Суддівська колегія визначає позитивність впровадження  до програми змагань нових елементів: в точності – приземлення на два датчики АВП; в акробатиці – «темного» комплексу з виконанням переднього сальто.
Суддівська колегія відзначає велику роботу, виконану Харківськім державним авіаційним виробничим підприємством (ХДАВП) (генеральний директор Мяліца А.К.), Харківською обласною федерацією парашутного спорту і Федерацією парашутного спорту України (президент Шаповалов О.В.).

Пропозиції:

1. Рекомендувати ФПС України продовжити практику впровадження нових елементів в класичний парашутизм: у точності – приземлення на два датчики АВП; в акробатиці – «темного» комплексу з виконанням переднього сальто.

2. Раді Федерації парашутного спорту України рекомендувати винайти можливості:

  • розробки системи автоматичної індикації кутів при проведенні відеозапису індивідуальних стрибків із виконанням комплексу фігур у вільному падінні;
  • придбання контрольного датчика визначення першої точки приземлення спортсмена;
  • розробки сучасного програмного забезпечення змагань;
  • забезпечення сучасною системою автоматичної фіксації метеопараметрів.

3. Головному судді персональне запрошення суддям розсилати щонайменше за 1 місяць до визначеної дати прибуття суддів на змагання.

4. Комітету всеукраїнської колегії суддів продовжити роботу з навчання, тестування та обліку роботи суддів.

 

Головний суддя,
суддя FAI                                                                                            В.В. Покатілов

Заступник Головного судді,
суддя 2 категорії                                                                                О.А. Труш

Заступник Головного судді,
суддя 2 категорії                                                                                А.Г. Семенець

Старший суддя вправи № 1,
суддя FAI                                                                                            Н.М. Павловська

Старший суддя вправи № 2,
суддя 2 категорії                                                                                Л.М. Дьячок

Старший суддя вправи № 3,
суддя 2 категорії                                                                                В.О. Дузенко

Старший суддя на старті,
суддя 2 категорії                                                                                О.Ю. Бутузов

Головний секретар,
суддя 3 категорії                                                                                С.М. Труш