Дещо з галерей

Вхід для користувачів

Наразі на сайті

Наразі на сайті 0 користувачів і 0 гостей.

“ЗАТВЕРДЖЕНО”
Радою ФПС України 05.06.2008 р.
Президент ФПС України
О. Шаповалов

ПОЛОЖЕННЯ

про 13й КУБОК УКРАЇНИ

з КЛАСИЧНОГО ПАРАШУТИЗМУ

 

Київ, 20081. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ

1.1. Популяризація та розвиток парашутного спорту в Україні.

1.2. Розіграш особистої першості 13-го Кубка України з класичного парашутизму серед дорослої категорії спортсменів та юніорів.

1.3. Підвищення спортивної майстерності спортсменів-парашутистів.

1.4. Визначення найсильніших спортсменів-парашутистів України для комплектування національної команди України.

1.5. Виконання розрядних нормативів Єдиної спортивної класифікації України.

   

2. ТЕРМІН І МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

2.1. Змагання проводяться в період з 16 до 20 липня 2008 р. на базі Харківського АК ТСО України імені В.С. Гризодубової, аеродром “Коротич”.

2.2. Прибуття спортсменів 15 липня до 14 год. за адресою: Харківський АК ТСО України імені В.С. Гризодубової, вул. Плеханівська 16-А, м. Харків, 61001,
тел. (057) 732-83-97, 733-32-31, 733-31-87, тел./факс: 717-74-25, 733-31-78,
або безпосередньо на аеродром “Коротич”.

2.3. Прибуття суддів на всеукраїнський навчально-атестаційний семінар 12 липня до 11-00 в Харківський АК ТСО України імені В.С. Гризодубової.

 

3. КЕРІВНИЦТВО ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ЗМАГАНЬ

3.1. Змагання організуються та проводяться відповідно до документів, що регламентують льотно-парашутну роботу в авіаційних організаціях ТСО України.

3.2. Підготування та організацію 13-го Кубка України з класичного парашутизму здійснюють Харківський АК ТСОУ імені В.С. Гризодубової, Харківська обласна організація ТСОУ, Харківська обласна федерація парашутного спорту, ФПС України.

3.3. Безпосереднє проведення змагань покладається на начальника змагань та головного суддю, призначених встановленим порядком.

3.4. Склад суддівської колегії, за поданням Головного судді змагань, затверджується Радою ФПС України.

 

4. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗМАГАНЬ

4.1. Змагання проводяться за рахунок заявочних внесків організацій, спортсменів, спонсорських внесків та залучених коштів. Розмір заявочного внеску 250,0  гривень за одного спортсмена (юніори допускаються без сплати заявочного внеску).

4.2. Заявочний внесок перераховується на розрахунковий рахунок Харківського АК ТСОУ імені В.С. Гризодубової. Довідки про номер р/р Харківського АК ТСОУ імені В.С. Гризодубової за телефоном:(057) 732-83-97, факс. 717-74-25.

  4.2.1. Допускається оплата заявочного внеску готівкою в день прибуття на змагання.

  4.2.2. Сума заявочного внеску містить у собі часткову оплату за:

  • розміщення на аеродромі;
  • виконання стрибків з парашутом;
  • відрахування до призового фонду;
  • залучення суддівської колегії та обслуговуючого персоналу;
  • оренду електронно-вимірювальної та відеоапаратури для організації суддівства змагань;
  • організаційні витрати.

4.3. Фінансове забезпечення участі спортсменів та тренерів-представників в 13-му Кубку України (проїзд, добові в дорозі, харчування, відшкодування середньомісячного заробітку) - за рахунок коштів відряджуючої організацій, забезпечення суддів та обслуговуючого персоналу - за рахунок заявочних внесків спортсменів і організацій, спонсорських та залучених коштів.

4.4. Організатори змагань забезпечують суддів та обслуговуючий персонал помешканням та харчуванням, доставку учасників автотранспортом до місця проведення змагань, медичним обслуговуванням, підготовку місць змагань, прийом та збереження спортивного майна, аеродромно-технічне обслуговування авіаційної техніки, польовими укладальними столами, керівництво польотами та стрибками на період змагань, а також організує замовлення і забезпечення квитками на зворотній від'їзд та відправлення спортсменів і суддів після закінчення змагань відповідно до попередніх заявок.

4.5. Спортсмени прибувають із своїми парашутами, необхідним спорядженням.

  4.5.1. З огляду на дотримання заходів безпеки при проведенні змагань для спортсменів, суддів та глядачів, парашутні системи, що відносяться до класу ”швидкісних” можуть використовуватись тільки при виконанні стрибків за вправою № 2.

  4.5.2. Парашутні системи всіх учасників змагань повинні бути обладнані пристроями аварійного розкриття парашута (страхувальними приладами).

5. ПОРЯДОК І ТЕРМІНИ ПОДАЧІ ЗАЯВОК ТА ДОПУСК СПОРТСМЕНІВ ДО ЗМАГАНЬ

5.1. До участі в 13-му Кубку України допускаються спортсмени, що мають Сертифікат парашутиста не нижче категорії “С” з класичного парашутизму ("базової" в редакції 2005 р.).

5.2. Спортсмени, тренери-представники та члени суддівської колегії повинні бути членами ФПС України і сплатити членські внески за 2008 рік відповідно до листа ФПСУ від 22.02.2008 р., вих. № 10/08.

5.3. Поіменні заявки на учасників у 4-х примірниках, видрукувані згідно встановленій формі (формат А 4), подаються до мандатної комісії змагань у день прибуття.

5.4. При реєстрації учасники подають документи:

  5.4.1. паспорт (військовослужбовці - посвідчення особи);

  5.4.2. посвідку про відрядження;

  5.4.3. документи, що засвідчують кваліфікацію спортсмена (Сертифікат парашутиста
  з класичного парашутизму не нижче категорії “С”, залікову класифікаційну книжку спортсмена, посвідчення спортивного звання);

  5.4.4. документ, що підтверджує проходження медичної комісії з допуском до парашутних стрибків на 2008 р.;

  5.4.5. документи на парашутні системи і прилади;

  5.4.6. 2 примірники акту техогляду парашутних систем і приладів (відповідно до встановленого зразка);

  5.4.7. страховий поліс від нещасного випадку на суму не менше 5 000,0 грн., чинний при виконанні парашутних стрибків на період проведення змагань;

  5.4.8. поіменний список членів ФПСУ від авіаційної організації, згідно зразка (вих. № 10/08ФПСУ від 22.02.2008 р.) та копію банківського платіжного доручення про перерахування індивідуальних і колективних членських внесків до ФПСУ за 2008 р.;

  5.4.9. копію банківського платіжного доручення про перерахування заявочного внеску.

5.5. Допуск спортсменів до змагань провадиться наказом начальника змагань на підставі акту мандатної комісії.

5.6. Спортсмени не старіше 1986 р. народження беруть участь у розіграші 13-го Кубку України як серед дорослої категорії спортсменів, так і серед юніорів та юніорок окремо.

5.7. Відповідальність за підготовленість спортсменів, стан їх парашутних систем, дотримання спортсменами заходів безпеки на змаганнях несуть відряджуючі організації.

5.8. Результати спортсменів, котрі залишили змагання до їх офіційного закриття без дозволу головного судді, анулюються.

6. ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ

6.1. Вправа № 1 - Стрибки на точність приземлення

  6.1.1. Перші 5 турів є кваліфікаційними.

  6.1.2. Наступні тури (1/8 фіналу, чвертьфінал, півфінал та фінал) проводяться серед спортсменів з кращими результатами за сумою попередніх стрибків (серед чоловіків та жінок окремо) за принципом матчевих зустрічей з вибуванням.

6.2 Вправа № 2- Індивідуальні акробатичні стрибки - 2 стрибки;

  + півфінал     - 25% учасників з кращими результатами за сумою попередніх стрибків (серед чоловіків та жінок окремо), але не менше 10 спортсменів;
  + фінал           - 5 учасників з кращими результатами за сумою попередніх стрибків (серед чоловіків і жінок окремо).

6.3. Якщо за погодних умов, або форс-мажорних обставин повна програма не може бути виконана, змагання будуть вважатися розіграними при мінімумі:

  6.3.1. вправа № 1            - 3 стрибки;

  6.3.2. вправа № 2            - 2 стрибки.

6.4. Змагання проводяться відповідно даному Положенню, Кодексу ФАІ (розділ 5) та Правилам чемпіонату світу 2008 року.

7. УМОВИ ВИКОНАННЯ І ОЦІНКА ВПРАВ

7.1. Вправа № 1 - Стрибки на точність приземлення

  7.1.1. Кваліфікаційні стрибки у перших 5-ти турах виконуються групами з 5 осіб із висоти 1100 м. (для груп із 3 осіб - 900 м.), за власним вибором точки відокремлення парашутистів від літального апарату з приземленням у датчик автоматичної вимірювальної системи з радіусом виміру до 16 см.

  7.1.1.2. Групи формуються відповідно до результатів індивідуального жеребкування.

  7.1. 2. Суддівство вправи - відповідно до правил суддівства індивідуальних стрибків.

  7.1.3. Максимальна швидкість приземного вітру для розіграшу вправи встановлюється в межах від 6,0 до 8,0 м/сек. спільним рішенням головного судді, старшого судді вправи та начальника змагань до початку першого туру і не може бути змінена в процесі змагань.

  7.1.3.1.У випадку приземлення не більше, ніж за 10,0 секунд до перевищення вітром обумовленої межі швидкості, в момент перевищення, або протягом 30-ти секундного інтервалу після зниження швидкості вітру до припустимого рівня, спортсмен має право або погодитися з показаним результатом, або виконати повторний стрибок.

  7.1.3.2. Своє рішення спортсмен без будь-яких консультацій повинен повідомити старшому судді вправи відразу після приземлення (протягом 15 сек.), але в усіх випадках до моменту приземлення наступного учасника змагань.

  7.1.3.3. У випадку, якщо спортсмен протягом 15 сек. (і до приземлення наступного учасника змагань) не підтвердив старшому судді вправи своєї згоди з показаним результатом, результат спортсмена не зараховується, і він зобов'язаний виконати повторний стрибок.

  7.1.4. Вправа автоматично переривається на 5 хвилин у випадку, коли швидкість приземного вітру перевищить 9,0 м/сек.

  7.1.5. Приземлення в центральний диск у будь-якій його точці оцінюється
  в 0 см. Відхилення від краю центрального диска вимірюється з точністю до 1 см., усі приземлення далі 15 см. оцінюються в 16 см.

  7.1.6. До 1-го матчевого туру допускаються 16 спортсменів серед чоловіків і жінок окремо, які показали кращі результати у сумі кваліфікаційних турів.

  7.1.6.1. У випадку рівності сумарних результатів у кваліфікаційних турах місця спортсменів, які претендують на участь у 1-му матчевому турі, визначаються:

  7.1.6.1.1. відповідно до найбільшої кількості вищих результатів (0 см; 1 см; 2 см і т.д.);

  7.1.6.1.2. за кращим результатом в останньому, передостанньому і т.п. стрибку,

  7.1.6.1.3. у випадку повної тотожності – місця цих спортсменів визначаються жеребкуванням.

  7.1.7. Пари для матчевих турів формуються відповідно до визначених місць (з 1 до 16)
  за правилами формування сітки спортсменів у змаганнях з тенісу:

  7.1.8. У випадку участі у змаганнях спортсменів у кількості меншої, ніж 16, рішенням суддівської колегії кількісний склад 1-го матчевого туру може бути зменшений до 8 (4) осіб.

  7.1.9. Стрибки виконуються парами з висоти 800 - 900 метрів.

   7.1.9.1. Право вибору черговості відокремлення від літального апарату при виконанні стрибка в парі надається спортсмену, котрий має кращий результат за сумою всіх попередніх стрибків.

  7.1.10. Переможцем у парі вважається спортсмен, котрий показав кращий результат у даному стрибку.

  7.1.11. У випадку однакового результату обох спортсменів у стрибку парою, пріоритет надається спортсмену, котрий має кращий сумарний результат усіх попередніх стрибків, у випадку цієї рівності – відповідно до правил визначення місць у кваліфікаційних турах, а за повної рівності - спортсмену, котрий виконував стрибок першим у цій парі.

  7.1.12. Підсумковий розподіл місць для переможених проводиться окремо у кожному турі
  з вибуванням згідно з кращим сумарним результатом всіх виконаних стрибків, у випадку цієї рівності – відповідно до правил визначення місць у кваліфікаційних турах.

  7.1.13. Переможці півфіналу виборюють у фінальному турі перше місце, а переможені - третє.

  7.1.14. У випадку однакових результатів спортсменів у фінальних стрибках виконуються додаткові стрибки до першої розбіжності.

  7.1.15. У випадку відсутності можливості провести змагання за повною схемою через погодні умови або форс-мажорні обставини, підсумкові місця спортсменів визначаються відповідно до розподілу місць після останнього завершеного туру стрибків із вибуванням, при цьому переможці парних зустрічей за всіх умов займають місця вищі, ніж переможені.

7.2. Вправа № 2 - індивідуальні акробатичні стрибки

  7.2.1. Індивідуальні акробатичні стрибки виконуються з висоти 2200 м.
  із затримкою розкриття парашута не більш 30,0 сек.

  7.2.2. Послідовність виконання комплексів визначається жеребкуванням відразу на всі тури до початку розіграшу вправи і доводиться до відома учасників.

  7.2.3. Стрибки у кожному турі, крім півфінального та фінального, виконуються відповідно до результатів початкового жеребкування.

  7.2.3.1. Черговість виконання стрибка в півфінальному і фінальному турі - у зворотному порядку до місць, що зайняли спортсмени за сумою результатів попередніх турів.

  7.2.4. Час вільного падіння фіксується, але не оцінюється.

  7.2.4.1. За розкриття парашута пізніше 30,0 секунд спортсмену нараховується штраф 3,5 сек.

  7.2.5. Оцінка вправи - відповідно Кодексу ФАІ (розділ 5), Правилам чемпіонату світу 2008 р. та даному Положенню.

8. ВИЗНАЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ЗМАГАНЬ

8.1. Вправа № 1

  8.1.1. Місця серед чоловічою та жіночої категорії спортсменів визначається окремо:

  8.1.1.1. спортсменам-учасникам матчевих турів - за найменшою сумою технічних результатів у всіх стрибках з урахуванням підсумків парних зустрічей;

  8.1.1.2. спортсменам, які брали участь тільки у кваліфікаційних турах - за найменшою сумою технічних результатів кваліфікаційних турів;

  8.1.1.2.1. спортсменам з однаковою сумою результатів кваліфікаційних турів визначається однакове (краще) місце.

8.2. Вправа № 2

  8.2.1. Місця серед чоловічою та жіночої категорії спортсменів визначається окремо за найменшою сумою технічних результатів у всіх стрибках з урахуванням півфінальних та фінальних стрибків.

  8.2.2. За умови рівності результатів у призерів проводяться додаткові стрибки до першої розбіжності.

  8.2.3. При неможливості провести додаткові стрибки, місця призерів визначаються відповідно до кращого результату в окремому турі.

8.3. Двоєборство

  8.3.1. Місце спортсмена визначається за найменшою сумою очок у вправах № 1 і № 2 серед чоловіків та жінок окремо.

  8.3.2. Очки у вправах № 1 і № 2 відповідають місцю спортсмена у вправі тільки серед тих учасників, котрі брали участь у розіграші обох вправ двоєборства.

  8.3.3. За однакової суми очок у двоєборстві, місця спортсменів визначаються за кращими очкам в одній із вправ, а за повної рівності - за кращими очками у вправі № 2.

  8.3.4. Місця спортсмена серед чоловіків та жінок не старіших 1986 р. народження визначаються окремо за найменшою сумою очок після всіх завершених турів у вправі № 1 та у вправі № 2.

  8.3.4.1. При однаковій сумі очок у двоєборстві місця спортсменів визначаються за кращим місцем в одній із вправ, а при повній рівності – за кращим місцем у вправі № 2.

9. НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

9.1. Спортсменам, котрі завоювали перші місця у двоєборстві на 13-му Кубку України серед чоловіків та жінок окремо, присвоюється звання “Абсолютний Переможець Кубка України з класичного парашутизму 2008 року”.

  9.1.1. Спортсменам, котрі завоювали перші місця у вправах № 1 і № 2 серед чоловіків та жінок окремо, присвоюється звання “Переможець Кубка України з класичного парашутизму 2008 року”.

  9.1.2. Всі призери у двоєборстві, а також “Переможці Кубка України з класичного парашутизму 2008 року” у вправах № 1 і № 2 серед чоловіків та жінок окремо, нагороджуються дипломами і пам'ятними призами, інші призери у вправах № 1 і № 2 - дипломами.

9.2. Спортсменам, котрі завоювали перші місця у двоєборстві на 13-му Кубку України окремо серед чоловіків та жінок не старіших 1986 р. народження, присвоюється звання “Абсолютний Переможець Кубка України з класичного парашутизму 2008 року серед юніорів”.

  9.2.1. Спортсменам, котрі завоювали перші місця у вправах № 1 і № 2 окремо серед чоловіків та жінок не старіших 1986 р. народження, присвоюється звання “Переможець Кубка України з класичного парашутизму 2008 року серед юніорів”.

  9.2.2. “Переможці 13-го Кубка України з класичного парашутизму 2008 року” окремо серед чоловіків та жінок не старіших 1986 р (двоєборство, вправи № 1 і № 2) нагороджуються пам'ятними призами і дипломами.

  9.2.3. Інші призери в двоєборстві та окремих вправах 13-го Кубка України окремо серед чоловіків та жінок не старіших 1986 р. народження нагороджуються дипломами.

9.3. За умови участі менше 6-ти спортсменів, нагородження у відповідній категорії проводиться тільки за перше місце.

9.4. За умови участі менше 3-х спортсменів, особиста першість у відповідній категорії не розігрується.

9.5. Тренери, які підготували “Переможця Кубка України з класичного парашутизму 2008 р.”, нагороджуються дипломами.

ФЕДЕРАЦІЯ ПАРАШУТНОГО СПОРТУ УКРАЇНИ

Прикріплений файлРозмір
13_kubok_ukraine.pdf236.14 кб