Дещо з галерей

Вхід для користувачів

Наразі на сайті

Наразі на сайті 0 користувачів і 0 гостей.

«ЗАТВЕРДЖЕНО»

Радою ФПС Харківської області

Протокол № 46 від 11 вересня 2007 р.

Президент ХоФПС

 ___________________О. Шаповалов

ПОЛОЖЕННЯ

про відкритий чемпіонат Харківської області 2007 року

з парашутного спорту на точність приземлення

м. Харків – 2007 р.


1.    МЕТА ТА ЗАВДАННЯ

1.1. Популяризація й розвиток парашутного спорту в Харківській області та в Україні, подальше зростання спортивної майстерності парашутистів, визначення найсильніших спортсменів-парашутистів і команд авіаційних організацій.

1.2. Розіграш особисто-командної першості Харківської області.

1.3. Виконання розрядних нормативів Єдиної спортивній класифікації України.

2.    ТЕРМІНИ Й МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

2.1. Змагання проводяться в період з 6 до 7 жовтня 2007 р. у м. Харків на базі Харківського АК ТСО України (аер. “Коротич ”).

2.2. Прибуття суддів 5 жовтня до 14-ї години, команд і спортсменів для участі в особистій першості – 5 жовтня до 14-ї години за адресою:

вул. Плеханівська,16-А, м. Харків, 61001, тел. (057) 732-83-97, 733-32-31, 733-31-87, або безпосередньо на аеродром “Коротич ”.

2.3. Початок роботи мандатної комісії змагань 5 жовтня о 14 год. на місці проведення змагань.

3.    КЕРІВНИЦТВО ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ЗМАГАНЬ

3.1. Змагання організуються й проводяться відповідно документам, що регламентують льотно-парашутну роботу в авіаційних організаціях ТСО України.

3.2. Підготування й організацію змагань здійснюють Харківський АК ТСОУ, Харківська обласна Федерація парашутного спорту.

3.3. Безпосереднє проведення змагань покладається на начальника змагань і головного суддю, призначених встановленим порядком.

3.4. Склад суддівської колегії за поданням головного судді затверджується Радою ХоФПС.

4.    МАТЕРІАЛЬНО–ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕСПЕЧЕННЯ ЗМАГАНЬ

4.1.  Змагання проводяться за рахунок Харківського аероклубу ТСО України імені В.С. Гризодубової, Харківської обласної федерації парашутного спорту, спонсорських та залучених коштів.

4.2. Організатор забезпечує учасників змагань медичним обслуговуванням, підготовку місць змагань, прийом та збереження спортивного майна, аеродромно-технічне забезпечення авіаційної техніки, польовими укладальними столами, керівництво польотами та стрибками на період змагань.

4.3. Проїзд в обидва кінці, добові у дорозі, харчування, відшкодування середньомісячної зарплати спортсменам та представникам команд за період змагань забезпечується відряджуючими організаціями.

4.4.    Забезпечення суддів і обслуговуючого персоналу здійснюється відповідно до затвердженого кошторису змагань.

4.5.    Спортивні делегації прибувають зі своїми парашутами, необхідним спорядженням і в однаковій спортивній формі.

4.6.    Парашутні системи всіх учасників змагань повинні бути обладнані парашутними страхувальними приладами.


5.    ПОРЯДОК І ТЕРМІНИ ПОДАЧІ ЗАЯВОК,

ДОПУСК УЧАСНИКІВ ДО ЗМАГАНЬ

5.1. Право на участь у змаганнях надається індивідуальним членам ХоФПС, які сплатили членські внески за 2007 рік, та є членами національних федерацій парашутного спорту.

5.2. Вимоги щодо сплати членських внесків до ХоФПС поширюються на представників команд і членів суддівської колегії (припускається сплата внесків готівкою в день прибуття).

5.3. Для проведення необхідних заходів із розміщення учасників змагань і розрахунку необхідних засобів, попередні заявки на участь у змаганнях повинні бути надіслані на адресу організаторів змагань до 05.10.2007 р.

5.3.1.  Відповідно до попередньої заявки учасники змагань можуть бути забезпечені місцями в наметовому містечку на місці проведення змагань.

5.3.2. Без попередньої заявки командам і спортсменам на особисту першість розміщення в наметовому містечку не гарантується.

5.4. При реєстрації учасники змагань представляють:

5.4.1. поіменні заявки на учасників у 3-х примірниках, видрукувані згідно установленій формі (формат А4);

5.4.2. поіменний список членів ХоФПС від авіаційної організації ;

5.4.3. паспорт (військовослужбовці – посвідчення особи);

5.4.4. документи, що засвідчують кваліфікацію спортсмена (Український національний сертифікат парашутиста не нижче категорії “В”, залікова класифікаційна книжка спортсмена, посвідчення спортивного звання);

5.4.5. документ, що підтверджує проходження медичної комісії з допуском до стрибків з парашутом на поточний рік;

5.4.6. документи на парашутні системи і страхувальні прилади;

5.4.7. два примірника акту техогляду парашутних систем і страхувальних приладів (відповідно встановленому зразку);

5.4.8. страховий поліс від нещасного випадку на суму не менше 5000,0 грн., дійсний при виконанні стрибків з парашутом на період проведення змагань.

5.5. Допуск спортсменів до змагань провадиться наказом начальника змагань на підставі акту мандатної комісії.

5.6. Відповідальність за підготовленість спортсменів, стан їх парашутних систем і дотримання спортсменами заходів безпеки на змаганнях несуть відряджуючі організації.

5.7. Результати команд і спортсменів, що залишили змагання без дозволу головного судді до офіційного їх закриття, анулюються.

6.    УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ

6.1. До участі у відкритому чемпіонаті Харківської області з точності приземлення допускаються окремі спортсмени авіаційних клубів, військових з’єднань (училищ) і інших організацій, що культивують парашутний спорт без обмеження кількості відповідно до попередніх заявок.

6.2. До участі у змаганнях допускаються спортсмени не нижче категорії “В”, або які мають II спортивний розряд за нормативами ЄСКУ.


7.    ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ

7.1. Вправи №№ 1, 3 – стрибки на точність приземлення

7.1.1 Перші 5 турів є кваліфікаційними.

7.1.2. Спортсмени, що заявлені на участь у змаганнях на особисту першість, мають право на свій розсуд формувати окремі команди із заліком у групових стрибках на точність приземлення.
7.1.2.1. Склад створеної команди повинен бути заявлений у суддівську колегію до початку стрибків за програмою змагань (жіноча команда - 2 особи, чоловіча команда – 3 особи).

7.1.3. Результати, що показані спортсменами, йдуть у залік як групових, так і індивідуальних стрибків на точність приземлення.

7.1.4.  До півфінального туру допускаються 10 кращих спортсменів серед чоловіків та жінок окремо згідно сумарним результатам попередніх турів.

7.1.5. До фінального туру допускаються 5 кращих спортсменів серед чоловіків і жінок окремо згідно сумарним результатам попередніх турів.

7.1.6. Стрибки у півфінальному та фінальному турах проводяться за правилами індивідуальних стрибків на точність приземлення.

7.1.7 Якщо за погодних умов або форс-мажорних обставин повна програма не може бути виконана, то змагання будуть вважатися розіграними при мінімумі:

вправи №№ 1, 3    - 3 стрибка;

7.1.8. У випадку неможливості проведення змагань за повною схемою через погодні умови або форс-мажорні обставини, підсумкові місця спортсменів визначаються відповідно до розподілу місць після останнього завершеного туру.

7.1.9  Змагання проводяться відповідно Кодексу ФАІ, розділ 5, Правилам проведення чемпіонату Європи 2007 р. і чинному Положенню.

8.    УМОВИ ВИКОНАННЯ ТА ОЦІНКА ВПРАВ

8.1. Вправи №№ 1, 3 – Групові стрибки на точність приземлення з індивідуальним заліком.

8.1.1. Стрибки виконуються з висоти 900–1000 метрів із вибором точки відокремлення від літального апарату на власний розсуд спортсменів та приземлення у датчик автоматичної системи із виміром до 16 см.; заліковим є круг діаметром 5 метрів.

8.1.2. Максимальна швидкість вітру для розіграшу вправ установлюється в межах від 6,0 до 8,0 м/сек. спільним рішенням головного судді, старшого судді вправи і начальника змагань до початку першого туру і не може бути змінена у процесі змагань.

8.1.2.1 В момент перевищення, або протягом 30-секундного інтервалу після зниження швидкості вітру до припустимої величини, спортсмен має право або погодиться з показаним результатом, або виконати повторний стрибок.

8.1.2.2. Своє рішення спортсмен повинен повідомити старшому судді вправи відразу після виявлення причин, що спричиняють право на повторний стрибок (протягом не більше 15 сек.), але у всіх випадках не пізніше моменту приземлення наступного учасника.

8.1.2.3. У випадку, якщо спортсмен не підтвердив старшому судді вправи своєї згоди з показаним результатом протягом 15 сек. і до моменту приземлення наступного учасника, його результат не зараховується і спортсмен зобов’язаний виконати повторний стрибок.

8.1.3. У стрибках беруть участь усі члени команди.

8.1.4. Суддівство вправи № 3 – відповідно до правил суддівства групових стрибків для всіх заявлених у цій вправі спортсменів.

8.1.5. До заліку команди у вправі № 3 зараховуються всі стрибки всіх членів команди.

8.1.6. Стрибки у півфіналі та фіналі виконуються за правилами індивідуальних стрибків у зворотнім порядку до розподілу місць згідно суми результатів у всіх попередніх турах.


9.    ВИЗНАЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

9.1.  Особиста першість

9.1.1. Вправа № 1

9.1.1.1. Місце спортсмена визначається окремо серед чоловіків і жінок за найменшою сумою технічних результатів у всіх стрибках із урахуванням півфінальних та фінальних стрибків.

9.1.1.2. У випадку однакової суми результатів спортсменам (крім призерів) призначаються однакові (кращі) місця.

9.1.1.3. У випадку однакової суми результатів у призерів проводяться додаткові стрибки до першої розбіжності.

9.1.1.4. В разі неможливості проведення для призерів додаткових стрибків, перевага віддається спортсмену з більшою кількістю кращих результатів у всіх турах (0 см; 1 см; 2 см; і т. д.), у випадку тотожності – спортсмену із кращим результатом у останньому (передостанньому і т.д.) стрибку, а у випадку повної тотожності – спортсменам призначаються однакові (кращі) місця.

9.2. Командна першість

9.2.1. Вправа № 3

9.2.1.1. Результат команди у групових стрибках на точність приземлення визначається сумою технічних результатів усіх членів команди у всіх стрибках.

9.2.1.2. У випадку однакової суми результатів командам (крім призерів) призначаються однакові (кращі) місця.

9.2.1.3. У випадку однакової суми результатів у призерів проводяться додаткові стрибки до першої розбіжності.

9.2.1.4. У разі неможливості проведення для призерів додаткових стрибків,

перевага віддається команді з найбільшою кількості кращих результатів членів команди у всіх турах (0 см; 1 см; 2 см; і т. д.), у випадку тотожності – команді із кращим командним результатом в останньому (передостанньому і т.д.) стрибку.

9.2.1.5. У випадку повної тотожності – командам призначаються однакові (кращі) місця.

10.    НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

10.1. Переможцям Відкритого Чемпіонату Харківської області окремо серед чоловіків і жінок присвоюються звання “Чемпіон Харківської області 2007 року з точності приземлення”.

10.2. Призери Відкритого Чемпіонату Харківської області нагороджуються дипломами та пам’ятними призами.

10.3. Команди переможці у вправі № 3 нагороджуються пам'ятними призами ХоФПС та дипломами.

10.4. При участі в особистій першості менше 6-ти осіб, нагородження проводиться тільки за перше місце.

10.5. При участі у впр. № 3 менше 4-х команд, нагородження проводиться тільки за перше місце.

10.6.    Тренери, що підготували «Чемпіона Харківської області», нагороджуються дипломами.

Прикріплений файлРозмір
polog_chemp_kharkov_2007_final_c.pdf163.89 кб