Вхід для користувачів

Наразі на сайті

Наразі на сайті 0 користувачів і 0 гостей.

"ЗАТВЕРДЖУЮ"
Директор ТОВ АК "Авіа-Союз"
______________ Криворотченко Р.В.
" ___ " ___________ 2007 р.

 

"ЗАТВЕРДЖЕНО"
Радою ФПС України
Президент ФПС України
_____________ О.В. Шаповалов
01 вересня 2007 р.

 

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

Про VІ  Відкритий Кубок "Агро-Союзу"
з парашутного спорту

 

 

 Дніпропетровська обл.  Аеродром “МАЙСЬКЕ”
2007 р.


1. Мета та завдання

1.1. Популяризація та розвиток парашутного спорту в Україні.

1.2. Розіграш Кубка "Агро-Союзу" з парашутної групової акробатики: «четвірки» та «швидкісні шістки», розіграш Кубка "Агро-Союзу" по «Free Fly».

1.3. Підвищення спортивної майстерності спортсменів-парашутистів.

1.4. Виконання розрядних нормативів Єдиної спортивної класифікації України та сертифікаційних вимог.

2. Термін та місце проведення змагань

2.1. Змагання проводяться з 10 по 14 вересня 2007 року на базі ТОВ Авіаційна Компанія "Авіа-Союз", аеродром "Майське".

2.2. Прибуття суддів та спортивних команд 10 вересня 2007 р. за адресою: Дніпропетровська область, Синельниківський район, сел. Майське, аеродром "Майське". Час роботи мандатної комісії 10 вересня 2007р. з 15 до 21 години.

2.3. За попередніми заявками організатор надає транспорт, який рухається за маршрутом: м. Дніпропетровськ - аеродром "Майське", заявки приймаються до 3 вересня по тел. моб. 8-050-320-56-59, факс. (05663) 5-33-30,
E-mail: skydive@avia-soyuz.com.ua

3. Керівництво та організація змагань

3.1. Змагання організовуються та проводяться відповідно до нормативних документів, що регламентують льотно-парашутну підготовку в ТОВ АК "Авіа-Союз".

3.2. Підготовка та організація змагань покладається на ТОВ АК "Авіа-Союз", та корпорацію "NK-group".

3.3. Безпосередня відповідальність за проведення змагань покладається на начальника змагань та головного суддю, призначених встановленим порядком.

3.4. Головний суддя та головний секретар  затверджується Радою ФПС України за рекомендацією Комітету національної колегії суддів України.

4. Матеріально-технічне забезпечення змагань

4.1. Змагання проводяться за рахунок затвердженого кошторису, заявочних внесків учасників та спонсорських внесків.

4.2. Заявочний внесок для участі в змаганнях сплачується в день прибуття у розмірі 250 грн. за команду по кожній вправі окремо, при проведенні мандатної комісії. Сплачений внесок частково забезпечує кошторис на суддів.

4.3. Оплата стрибків з парашутом за програмою змагань проводиться у відповідності до встановлених розцінок на аеродромі "Майське".

4.4. Команди які приймають участь у „ІІ-му чемпіонаті України з парашутної групової акробатики” до змагань допускаються без сплати заявочного внеску.

4.5. Проїзд в обидва кінці, добові в дорозі, оплата харчування, житла, відшкодування середньомісячної заробітної плати спортсменам та представникам команд за період змагань забезпечується відряджуючими організаціями, суддям - відповідно до затвердженого кошторису.

4.6. Організатори змагань відповідно до затвердженого кошторису забезпечують суддів, обслуговуючий персонал, спортсменів та представників команд медичним обслуговуванням, доставку автотранспортом до місця змагань з м. Дніпропетровська, підготовку місця змагань, прийняття та збереження спортивного майна, аеродромно-технічним обслуговуванням авіаційної техніки, керівництво польотами та стрибками на період змагань.

4.7. Спортивні делегації прибувають зі своїми парашутами та необхідним спорядженням.

4.8. Розквартирування у готелях м. Дніпропетровська, м. Павлограда чи у наметовому містечку на аеродромі "Майське" - за рахунок спортсменів та за попередніми заявками, що повинні бути подані до 05 вересня 2007року.

5. Порядок, термін подачі заявки та допуск учасників до змагань

5.1. Попередня заявка на участь у змаганнях подається до 05 вересня 2007 року на адресу: skydive@avia-soyuz.com.ua, або ТОВ АК "Авіа-Союз", вул Авіаційна, 1, сел. Майське, Синельниківський район, Дніпропетровська обл., Україна, 52511. Телефон для довідок: моб. 8-050-320-56-59, факс. (05663) 5-33-30.

5.2. До участі у змаганнях допускаються команди авіаційних організацій та команди, які скомпоновані за згодою та власним бажанням із представників окремих організацій, що культивують парашутну групову акробатику.

5.3. Члени команд повинні мати національний  Сертифікат категорії “С” в обраному виді парашутного спорту, оператор повинен мати сертифікат категорії “С” з любого виду парашутного спорту.

5.3.1. Команди, парашутисти яких не володіють сертифікатом категорії „С” в обраному виді парашутного спорту, допускаються до змагань після успішного проходження  кваліфікаційних турів для виконання нормативів Українського національного сертифіката парашутиста.

5.4. Усі учасники повинні бути членами ФПС своїх країн.

5.5. Іменні заявки на учасників - у 2-ох примірниках (Додаток № 1), віддруковані за встановленою формою (формат А4), подаються в мандатну комісію змагань у день прибуття;

5.6. При реєстрації учасники подають:

 • Паспорт громадянина;
 • Документи, що засвідчують кваліфікацію спортсмена:
 • Сертифікат парашутиста категорії “С” в обраному виді парашутного спорту;
 • Особисту книжку обліку парашутних стрибків;
 • документ, який підтверджує проходження медичної комісії з допуском до парашутних стрибків на 2007 рік;
 • особистий страховий поліс (страхове свідоцтво на суму не менше 5 000,0 грн.) від нещасного випадку при виконанні стрибків з парашутом, діючий на території України;
 • копія поіменного списку членів ФПСУ від авіаційної організації, згідно взірцю (вих. № 63\06 ФПСУ від 28.12.2006 р.), які сплатили членські внески до ФПСУ за 2007 р., або інший підтверджуючий документ про сплату внеску;
 • для парашутистів, які не володіють сертифікатом категорії „С” в обраному виді парашутного спорту, 4 фото 3,5 Х 4,5 см. для оформлення Заяв-анкет Українського національного сертифіката парашутиста за умови успішного виконання сертифікаційних вимог;

5.7. Вимоги щодо членства у ФПС своїх країн поширюється на тренерів-представників та членів суддівської колегії;

5.8. Команда яка не має свого повітряного відео оператора може виконувати стрибки з відео оператором іншої команди, в цьому випадку відео оператор не є членом цієї команди.

5.9. Учасники змагань повинні мати жорсткі шоломи.

5.10. Допуск спортсменів до змагань здійснюється наказом начальника змагань на підставі акта мандатної комісії.

5.11. Відповідальність за підготовленість спортсменів та безпеку стрибків на змаганнях несуть відряджуючі організації. У разі змішаного складу команди, із представників різних організацій, відповідальність за безпеку стрибків покладається на  начальника змагань.

5.12. Команда, яка порушила вимоги безпеки в одному із турів, до подальших стрибків не допускається.

5.13. Результати команд та спортсменів, які залишили змагання без дозволу головного судді до офіційного закриття змагань, анулюються.

5.14. Найменша кількість команд для розіграшу Кубків «Агро-Союзу» - 4 команди.

5.15   Парашутні системи повинні бути обладнані страхучим приладом аварійного розкриття парашута.

6. Програма змагань

6.1. До програми змагань входять:

 • Вправа № 1. Групові акробатичні стрибки „четвірки” - 10 стрибків;
 • Вправа № 2. Групові акробатичні стрибки “швидкісні шістки” - 5 стрибків;
 • Вправа № 3. Free Fly  „Pro class” - 6 стрибків;

6.2. Якщо за погодних умов, або форс мажорних обставин повна програма не може бути виконана, змагання будуть розіграні при мінімумі:

 • Вправа № 1 - 6 стрибків;
 • Вправа № 2 - 3 стрибки;
 • Вправа № 3 - 3 стрибки;

6.3. Змагання проводяться згідно цьому Положенню, правилами Чемпіонату світу виду спорту та спортивному Кодексу ФАІ (розділ 5).

7. Умови виконання вправ та їх оцінка

7.1. Вправа № 1. Групові акробатичні стрибки "четвірки".

Стрибки виконуються з висоти 3100 м. (робочий час – 35,0 сек.). У програму одного стрибка входить один комплекс, який повторюється протягом робочого часу. Комплекс фігур на змаганнях визначається за допомогою жеребкування відразу на всі тури в день роботи мандатної комісії. Перед виконанням стрибків командам потрібно дати не менше 2 годин на знайомство з послідовністю виконання фігур.

Групова акробатика включає в себе фігури та блоки програми чемпіонату світу поточного року, з яких формуються комплекси фігур парашутної групової акробатики за допомогою жеребкування.

7.2. Вправа № 2. Групові акробатичні стрибки “швидкісні шістки”

Стрибки виконуються з висоти 3100 м. (робочий час – 30,0 сек.). У програму одного стрибка входить одна фігура яку треба зібрати протягом робочого часу якомога швидше. Фігура, яку треба зібрати, визначається за допомогою жеребкування відразу на всі тури в день роботи мандатної комісії. Перед виконанням стрибків командам потрібно дати не менше 2 годин на відпрацювання стрибка. Вихід членів команди здійснюється без захватів, по одному.

7.3. Вправа № 3. Free Fly  „Pro class”

Стрибки виконуються з висоти 4000 м. (робочий час – 35,0 сек.). У програму одного стрибка входить один комплекс, який повторюється протягом робочого часу. Комплекс фігур на змаганнях визначається за допомогою жеребкування відразу на всі тури в день роботи мандатної комісії. Перед виконанням стрибків командам потрібно дати не менше 2 годин на знайомство з послідовністю виконання фігур.

7.4. Послідовність виконання стрибків командами визначається жеребкуванням в день роботи мандатної комісії і залишається незмінною на всі тури.

7.5. Оцінка стрибків проводиться суддями за допомогою відеозапису повітряного відео оператора команди.

7.6. Протести та скарги команд на роботу запрошеного відео оператора суддівською колегією не розглядаються.

7.7. Приземна швидкість вітру при проведенні стрибків не повинна перевищувати 11,0 м/с.

8. Визначення результатів змагань

8.1. Вправа № 1. Групові акробатичні стрибки "четвірки".

Місце команди визначається за найбільшою сумою зарахованих фігур у всіх турах. Команда, яка виконала найбільшу кількість фігур, стає переможцем.

При однаковій сумі результатів  (крім призерів) командам визначаються однакові місця. При однаковій сумі результатів у призерів проводяться додаткові стрибки до першого розходження. При неможливості провести додаткові стрибки, місця визначаються за кращим результатом у останньому, передостанньому та попередніх турах, а при повній рівності - командам визначаються однакові (кращі) місця.

8.2. Вправа № 2. Групові акробатичні стрибки “швидкісні шістки”

Місце команди визначається за найменшим сумарним часом зібраних фігур у всіх турах. Команда, яка набрала найменший час, стає переможцем.

При однаковому сумарному часі командам визначаються однакові місця. При однаковому сумарному часі у призерів проводяться додаткові стрибки до першого розходження. При неможливості провести додаткові стрибки, місця визначаються за кращим результатом у останньому, передостанньому та попередніх турах, а при повній рівності - командам визначаються однакові (кращі) місця.

8.3. Вправа № 3. Free Fly  „Pro class”.

Місце команди визначається за найбільшою сумою зарахованих фігур у всіх турах. Команда, яка виконала найбільшу кількість фігур, стає переможцем.

При однаковій сумі результатів  (крім призерів) командам визначаються однакові місця. При однаковій сумі результатів у призерів проводяться додаткові стрибки до першого розходження. При неможливості провести додаткові стрибки, місця визначаються за кращим результатом у останньому, передостанньому та попередніх турах, а при повній рівності - командам визначаються однакові (кращі) місця.

9. Нагородження переможців

9.1. Переможцям у вправі № 1 присвоюється звання “Переможець VІ відкритого Кубка "Агро-Союзу" 2007 року з парашутної групової акробатики "Четвірки"”.

Команди призери нагороджуються:

 • 1 місце – Кубком, дипломами, медалями та цінним призом 10 000 грн.;
 • 2 місце - дипломами, медалями та цінним призом 7 500 грн.;
 • 3 місце - дипломами, медалями та цінним призом 5 000 грн.
 • 9.2. Переможцям у вправі № 2 присвоюється звання “Переможець VІ відкритого Кубка "Агро-Союзу" 2007 року з парашутної групової акробатики “швидкісні шістки””.

  Команди призери нагороджуються:

 • 1 місце – Кубком, дипломами, медалями та цінним призом 9 800 грн.;
 • 2 місце - дипломами, медалями та цінним призом 7 000 грн.;
 • 3 місце - дипломами, медалями та цінним призом 4 200 грн.
 • 9.3. Переможцям у вправі № 3 присвоюється звання “Переможець VІ відкритого Кубка "Агро-Союзу" 2007 року по Free Fly”.

  Команди призери нагороджуються:

 • 1 місце – Кубком, дипломами, медалями та цінним призом 5 000 грн.;
 • 2 місце - дипломами, медалями та цінним призом 3 000 грн.;
 • 3 місце - дипломами, медалями та цінним призом 1 500 грн.
 • 9.4. Тренери, які підготували переможців, нагороджуються дипломами.


  Додаток № 1

  "ЗАТВЕРДЖУЮ"
  Директор ______________________
  ________________________(Ф.И.О.)
  " _____ " _________________ 2007 р.

  ЗАЯВКА – СПИСОК

  На  участь  спортсменів  у змаганнях
  Кубок “Агро-Союзу» з  _______________
  Вправа № ____________________

  Назва
  команди

  Прізвище, ім’я та по батькові

  Дата народження

  Спортивне звання, сертифікат

  Кількість стрибків

  Основний тренер

  Місце роботи, посада

  Домашня адреса, телефон

  Дата страхування

  усього

  у поточному році

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Представник                                           ( ___________________________ )

  Прикріплений файлРозмір
  polog_kubok_agro-soyuz_2007.pdf67.87 кб
  polog_kubok_agro-soyuz_2007_dod1.pdf28 кб