Вхід для користувачів

Наразі на сайті

Наразі на сайті 0 користувачів і 0 гостей.

«ЗАТВЕРДЖУЮ» 
Генеральний директор ХДАВП

_______________ А.К. М’ялиця 

« » ______________ 2013 р.

 

«ЗАТВЕРДЖУЮ»
Президент Харківської обласної ФПС

_________________О.В. Шаповалов

28 серпня 2013 р.

 

 

ПОЛОЖЕННЯ
про відкриті змагання
"16-й Кубок імені К.О. Калініна з парашутного спорту"

 

1. МЕТА І ЗАВДАННЯ

1.1. Популяризація та розвиток парашутного спорту в Україні та Харківської області.

1.2. Розіграш особистої першості з парашутного спорту на Кубок імені Першого директора і Головного конструктора Харківського авіаційного заводу К.О. Калініна.

1.3. Впровадження нових елементів в програму класичного парашутизму (приземлення на два датчики АВП, виконання «темного» комплексу у вільному падінні з впровадженням нової фігури – переднього сальто)

 

2. ТЕРМІНИ І МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

2.1. Змагання проводяться в період з 11 по 15 вересня 2013 р. на базі Харківського аероклубу ТСО України імені В.С. Гризодубової, аеродром „Коротич”.

2.2. Прибуття спортсменів 11 вересня до 14 год. за адресою: Харківський АК ТСО України імені В.С. Гризодубової, вул. Плеханівська 16-А, м. Харків, 61001, тел. (057) 732-83-97, 733-32-31, 733-31-87, тел./факс: 717-74-25, 733-31-78 або безпосередньо на аеродром “Коротич”.

 

3. КЕРІВНИЦТВО І ОРГАНІЗАЦІЯ ЗМАГАНЬ

3.1. Змагання організовуються і проводяться згідно документів, що регламентують льотно - парашутну роботу в авіаційних організаціях ТСО України.

3.2. Підготовку і організацію змагань здійснює Харківське державне авіаційне виробниче підприємство, Харківська обласна федерація парашутного спорту, Харківський аероклуб ТСО України імені В.С. Гризодубової.

3.3. Безпосереднє проведення змагань покладається на начальника змагань та головного суддю, призначених встановленим порядком.

 

4. ДОПУСК УЧАСНИКІВ ДО ЗМАГАНЬ ТА МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

4.1. Змагання проводяться на тому ж місці і в той же термін, що і Відкритий всеукраїнський турнір «Кубок Дружби» з класичного парашутизму і розігрується окремо серед чоловіків та жінок.

4.2. До участі у змаганнях допускаються всі спортсмени-учасники Відкритого всеукраїнського турніру «Кубок Дружби» з класичного парашутизму.

4.3. Харківський аероклуб ТСО України імені В.С. Гризодубової забезпечує підготовку місць змагань, авіаційною технікою та льотно-технічним складом, керівництво польотами та стрибками, розташуванням та медичним обслуговуванням спортсменів на аеродромі.

4.4. Харківська обласна федерація парашутного спорту частково забезпечує змагання паливно-мастильними матеріалами для виконання парашутних стрибків, розташуванням на житло спортсменів країн СНД.

4.5. Харківське державне авіаційне виробниче підприємство забезпечує розташування суддівської колегії змагань в ОП ПОК «Авіатор» ХДАВП, її доставку автотранспортом до місця проведення змагань аеродром «Коротич»; частково забезпечує змагання паливно-мастильними матеріалами для літака Ан-2, з якого виконуються парашутні стрибки; оплату оренди та обслуговування теле-відео апаратури; дипломами, кубками та цінними призами переможцям Кубка імені К.О. Калініна.

 

5. ПРОГРАМА, УМОВИ ЇЇ ВИКОНАННЯ, ОЦІНКА ВПРАВ ТА ВИЗНАЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

5.1. Програма змагань:

5.1.1. Вправа № 1 - складається з 3-ох кваліфікаційних стрибків на точність приземлення, які проводяться спільно з «Кубком Дружби», при цьому в залік входять два кращих стрибки;

5.1.1.1. + фінал (4-й кваліфікаційний стрибок «Кубка Дружби»), до якого входять 20 кращих чоловіків та 10 кращих жінок за сумою двох кращих результатів з 3-х кваліфікаційних стрибків.

5.1.2. Вправа № 2 - складається з 1-го кваліфікаційного стрибка на точність приземлення на два датчики АВП (автоматичний вимірювальний прилад);

5.1.2.1. + фінал, до якого входять 20 кращих чоловіків та 10 кращих жінок за результатами кваліфікаційного стрибка на два датчики.

5.1.3. Вправа № 3 - складається з 1-го кваліфікаційного стрибка з виконанням комплексу фігур у вільному падінні з висоти 2200 м;

5.1.3.1. + фінальний стрибок з виконанням «темного» комплексу, який включає переднє сальто, для 14 кращих чоловіків та 6 кращих жінок за результатом кваліфікаційного стрибка.

5.2. Умови виконання, оцінка результатів стрибків:

5.2.1. на точність приземлення у вправах № 1 і № 2 – згідно даного Положення, Положення про Відкритий всеукраїнський турнір «Кубок Дружби» з класичного парашутизму + спеціальні умови до стрибків на два датчики АВП:

5.2.1.1. стрибки виконуються на два датчики автоматичної вимірювальної системи (АВП) з радіусом виміру до 15 см (при цьому центральні диски можуть бути діаметрами 2-х або 3-х см у будь-якому сполученні).  Датчики установлюються впритул один до одного, при цьому зручно розташовуються для приземлення спортсмена одночасно двома ногами, згідно створу заходження його на ціль.
Стрибки виконуються групами не більше ніж з 3 осіб з висоти 900 м (у фіналі згідно з попередніми результатами у зворотному порядку до зайнятих місць спортсменами).
При першому доторканні при приземленні не ногами – штраф 32 см.
Результат стрибка складається з суми результатів обох датчиків.

5.2.2. з індивидуальної акробатики у вправі № 3 - стрибки виконуються з висоти 2200 м. із затримкою розкриття парашута не більше, ніж 30,0 сек. Час вільного падіння фіксується, але не оцінюється. За розкриття парашута пізніше 30,0 сек. спортсмену нараховується штраф 3,5 сек. Дозволяється виконання стрибків з висоти 1900 м із затримкою розкриття парашута не більше 25,0 сек.(з нарахуванням штрафу 3,5 сек. за перетримку);

5.2.2.1. комплекс фігур для кваліфікаційного стрибка визначається жеребкуванням з 4-х комплексів класичного парашутизму;

5.2.2.2. комплекс фігур для фінального стрибка складається з 6 фігур: по дві спіралі ліворуч та праворуч, і двох сальто – переднього та заднього. Черговість виконання фігур визначається жеребкуванням не пізніше, ніж за дві години до початку виконання стрибка.

5.2.2.3. Суддівство та оцінка вправи – згідно чинному Положенню, Кодексу ФАІ, розділ 5, Правилам змагань з класичного парашутизму IPC FAI поточного року, за винятком нарахування штрафного часу, який виводиться за кожну фігуру окремо.

5.2.2.4. Дозволяється суддівство вправи виконувати трьома суддями на моніторах або трубах ТЗК.

5.3. Якщо за погодних умов або форс-мажорних обставин повна програма не може бути  виконана, змагання будуть вважатися розіграними при мінімумі:
вправа № 1 -2 стрибки, вправа № 2 -1 стрибок.

5.4. Місця спортсменів у вправах визначаються за найменшою сумою технічних результатів в усіх стрибках (вправа № 1 згідно п.5.1.1.), включаючи фінальні;

5.4.1. у випадку однаковості сумарних результатів місця спортсменів визначаються за кращими результатами фінальних стрибків;

5.4.1.1. у випадку однаковості суми технічних результатів та фінальних стрибків місця визначаються за більшою кількістю кращих результатів (0см,1см,2см,і т.п.), а у випадку тотожності – спортсменам з кращим результатом неврахованого кваліфікаційного стрибка (п.5.1.1.1.)

5.4.2. спортсменам, які брали участь тільки у кваліфікаційних турах, у випадку однаковості сумарних результатів, визначаються однакові (кращі) місця.

5.5. Триборство (двоєборство):

5.5.1. місця спортсменів визначаються окремо серед чоловіків і жінок за найменшою сумою очок у вправах № 1, № 2, № 3.

5.5.2. Очки відповідають місцю спортсмена у вправі серед тих учасників, які брали участь в трьох (обох) вправах змагань.

5.5.3. За однакової суми очок у триборстві (двоєборстві) місця спортсменів визначаються за кращим місцем послідовно у вправі № 3, у вправі № 2.

 

6. НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

6.1 Переможці та призери Кубка імені К.О. Калініна у триборстві (двоєборстві) серед чоловіків і жінок окремо нагороджуються цінними призами та дипломами ХДАВП. Всі призери у триборстві (двоєборстві) нагороджуються дипломами ХДАВП.

6.2 Переможці Кубка імені К.О. Калінина у вправах № 2 та № 3 нагороджуються пам’ятними призами та дипломами ХДАВП, призери - дипломами ХДАВП.

6.3 Тренери, котрі підготували переможців Кубка імені К.О. Калініна у триборстві (двоєборстві) нагороджуються дипломами ХДАВП (один раз).

О Р Г К О М І Т Е Т   Х Д А В П