Вхід для користувачів

Наразі на сайті

Наразі на сайті 0 користувачів і 0 гостей.

«ЗАТВЕРДЖЕНО»

Радою ФПС України

22 серпня 2013 р.

Президент ВГО “Федерація парашутного спорту України” 

__________ О. Шаповалов

 

 «ЗАТВЕРДЖЕНО»

Радою Харківської
обласної ФПС

від 20 серпня 2013 р.

Президент ХоФПС

_____________ О. Шаповалов

   
ПОЛОЖЕННЯ
про відкритий всеукраїнський турнір
«Кубок Дружби»
з класичного парашутизму
 

 

 м. Харків – 2013 р.

1. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ

1.1. Популяризація й розвиток парашутного спорту в Україні, подальше зростання спортивної майстерності парашутистів, визначення найсильніших спортсменів-парашутистів авіаційних організацій.

1.2. Поширення через засоби масової інформації спортивних досягнень кращих спортсменів України та країн СНД з парашутного спорту.

1.3. Розіграш особистої першості.

 

2. ТЕРМІНИ Й МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

2.1. Змагання проводяться в період з 11 до 15 вересня 2013 року у м. Харків, на базі Харківського АК ТСО України (аеродром “Коротич”).

2.2. Прибуття суддів 10 вересня до 11-ї години, спортивних делегацій для участі в особистій першості – 11 вересня до 14-ї години за адресою: вул. Плеханівська, 16-А, м. Харків, 61001, тел. (057) 732-83-97, 733-32-31, 733-31-87, або безпосередньо на аеродром “Коротич ”.

2.3. Початок роботи мандатної комісії змагань 11 вересня о 14 год. на місці проведення змагань.

 

3. КЕРІВНИЦТВО ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ЗМАГАНЬ

3.1. Змагання організовуються й проводяться відповідно документам, що регламентують льотно-парашутну роботу в авіаційних організаціях ТСО України.

3.2. Підготовку і організацію змагань здійснюють Харківський АК ТСО України, Харківська обласна Федерація парашутного спорту.

3.3. Безпосереднє проведення змагань покладається на начальника змагань і головного суддю, призначених встановленим порядком.

3.4. Склад суддівської колегії за поданням головного судді затверджується Радою ХоФПС.

 

4. МАТЕРІАЛЬНО–ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗМАГАНЬ

4.1. Змагання проводяться за рахунок Харківської обласної федерації парашутного спорту, Харківського аероклубу ім. В. С. Гризодубової, спонсорських та залучених коштів.

4.2. Заявочний внесок на участь у змаганнях складає одну тисячу гривень за одного спортсмена.

4.3. Організатор забезпечує учасників змагань медичним обслуговуванням, підготовку місця змагань, прийом та збереження спортивного майна, аеродромно-технічне забезпечення авіаційної техніки, польовими укладальними столами, керівництво польотами та стрибками на період змагань.

4.4. Проїзд в обидва кінці, добові у дорозі, харчування, відшкодування середньомісячної зарплати спортсменам та представникам спортивних делегацій на період змагань забезпечується відряджаючими організаціями.

4.5. Забезпечення суддів і обслуговуючого персоналу здійснюється відповідно до затвердженого організатором кошторису змагань.

4.6. Спортивні делегації прибувають зі своїми парашутами, необхідним спорядженням і в однаковій спортивній формі.

4.7. Парашутні системи всіх учасників змагань повинні бути обладнані парашутними страхувальними приладами.

4.8. До участі у змаганнях не допускаються «швидкісні» типи парашутів (парашути, горизонтальна швидкість яких перевищує 11 метрів за секунду).

 

5. ПОРЯДОК І ТЕРМІНИ ПОДАЧІ ЗАЯВОК, ДОПУСК УЧАСНИКІВ ДО ЗМАГАНЬ

5.1. Для проведення необхідних заходів із розміщення учасників змагань і розрахунку необхідних засобів, попередні заявки на участь у змаганнях повинні бути надіслані на адресу організаторів змагань до 1 вересня 2013 року.

5.1.1. Відповідно до попередньої заявки учасники змагань можуть бути забезпечені місцями в наметовому містечку на місці проведення змагань, або номерами в готелі.

5.1.2. Без попередньої заявки членам спортивних делегацій розміщення в готелі не гарантується.

5.2. При реєстрації учасники змагань представляють:

5.2.1. поіменні заявки на учасників у 4-х примірниках, надруковані у відповідності із встановленою формою (формат А4);

5.2.2. паспорт (військовослужбовці – посвідчення особи);

5.2.3. документи, що засвідчують кваліфікацію спортсмена (діючий сертифікат парашутиста не нижче класу (категорії) «С», залікова класифікаційна книжка спортсмена, посвідчення спортивного звання);

5.2.4. документ, що підтверджує проходження медичної комісії з допуском до стрибків з парашутом на поточний рік;

5.2.5. документи на парашутні системи і страхувальні прилади;

5.2.6. два примірника акту техогляду парашутних систем і страхувальних приладів (відповідно до встановленого зразка);

5.2.7. страховий поліс від нещасного випадку на суму не менше 8000,00 грн., дійсний при виконанні стрибків з парашутом на період проведення змагань.

5.3. Допуск спортсменів до змагань провадиться наказом начальника змагань на підставі акту мандатної комісії.

5.4. Відповідальність за підготовку спортсменів, стан їх парашутних систем і дотримання спортсменами заходів безпеки на змаганнях несуть відряджаючі організації.

5.5. Результати спортсменів, що залишили змагання без дозволу головного судді до офіційного їх закриття, анулюються.

 

6. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ

6.1. До участі у відкритому всеукраїнському турнірі «Кубок дружби» з класичного парашутизму допускаються окремі спортсмени авіаційних клубів СНД, військових з’єднань (училищ) та інших організацій, що культивують парашутний спорт без обмеження кількості відповідно до попередніх заявок.

6.2. До участі у змаганнях допускаються спортсмени, які мають діюче посвідчення (сертифікат) парашутиста не нижче класу (категорії) «С» з класичного парашутизму (за спортивною класифікацією не нижче І розряду за нормативами ЄСК).

 

7. ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ

7.1. Вправа № 1 – стрибки на точність приземлення з індивідуальним заліком.

7.1.1 Перші п’ять турів є кваліфікаційними.

7.1.2 До півфінального туру допускаються 20 кращих спортсменів серед чоловіків і жінок окремо згідно сумарним результатам попередніх турів.

7.1.3 До фінального туру допускаються 10 кращих спортсменів серед чоловіків і жінок окремо згідно сумарним результатам попередніх турів.

7.1.4 При участі у вправі менше 30 спортсменів (чоловіків або жінок окремо) півфінал не проводиться.

7.2. Вправа № 2 – Індивідуальні акробатичні стрибки із виконанням серії маневрів у вільному падінні

7.2.1. Усі учасники змагань виконують 1 стрибок.

7.2.2. До фінального туру допускаються 10 кращих спортсменів (чоловіків та жінок окремо).

7.3. Програма мінімум: У випадку неможливості проведення змагань за повною програмою через погодні умови або форс-мажорні обставини, підсумкові місця спортсменів визначаються відповідно до розподілу місць за результатами 2-х стрибків у впр. № 1, а впр. № 2 - 1 стрибок.

7.4. Змагання проводяться відповідно до Кодексу ФАІ, розділ 5, Правилам змагань з класичного парашутизму IPC FAI поточного року і чинному Положенню.

 

8. УМОВИ ВИКОНАННЯ ТА ОЦІНКА ВПРАВ

8.1. Вправа № 1 – стрибки на точність приземлення з індивідуальним заліком.

8.1.1. Стрибки виконуються з висоти 900–1000 метрів групами з 4-х осіб (згідно з індивідуальним жеребкуванням) із вибором точки відокремлення від літального апарату на власний розсуд спортсменів та приземлення у датчик автоматичної системи із виміром до 16 см.

8.1.2. Максимальна швидкість вітру для розіграшу вправ установлюється в межах від 6,0 до 8,0 м/сек. спільним рішенням головного судді, старшого судді вправи і начальника змагань до початку першого туру і не може бути змінена у процесі змагань.

8.1.2.1 У випадку приземлення спортсмена не раніше, ніж за 10,0 сек. до моменту перевищення швидкості вітру встановленої межи, в момент перевищення, або протягом 30-секундного інтервалу після зниження швидкості вітру до припустимої величини, спортсмен має право або погодиться з показаним результатом, або виконати повторний стрибок.

8.1.2.2 Своє рішення спортсмен повинен повідомити старшому судді вправи відразу після виявлення причин, що спричиняють право на повторний стрибок (протягом не більше 15 сек.), але у всіх випадках не пізніше моменту приземлення наступного учасника.

8.1.2.3 У випадку, якщо спортсмен не підтвердив старшому судді вправи своєї згоди з показаним результатом протягом 15 сек. і до моменту приземлення наступного учасника, його результат не зараховується і спортсмен зобов’язаний виконати повторний стрибок.

8.1.3. Стрибки у півфіналі та фіналі виконуються за правилами індивідуальних стрибків у зворотнім порядку до розподілу місць згідно суми результатів у всіх попередніх турах.

8.2. Вправа № 2 – Індивідуальні акробатичні стрибки із виконанням серії маневрів у вільному падінні

8.2.1. Індивідуальні акробатичні стрибки виконуються з висоти 2200 м. із затримкою розкриття парашута не більш, ніж 30,0 сек.

8.2.2. Послідовність виконання комплексів визначається жеребкуванням відразу на всі стрибки до початку розіграшу вправи і доводиться до відома усіх учасників.

8.2.3. Черговість виконання стрибку встановлюється відповідно до результатів жеребкування до початку змагань.

8.2.4. Стрибки у фіналі виконуються за правилами індивідуальних стрибків у зворотнім порядку до розподілу місць згідно результату попереднього туру.

8.2.5. Час вільного падіння фіксується, але не оцінюється. За розкриття парашута пізніше 30,0 сек. спортсмену нараховується штраф 3,5 сек.

8.2.6. Суддівство та оцінка вправи – згідно з даним Положенням, Правилами змагань з класичного парашутизму Міжнародної парашутної комісії ФАІ поточного року, Кодексом ФАІ (розділ 5), за винятком нарахування штрафного часу, яке виводиться за кожну фігуру окремо.

 

9. ВИЗНАЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

9.1. Особиста першість

9.1.1. Вправа № 1.

9.1.1.1. Місце спортсмена визначається окремо серед чоловіків і жінок за найменшою сумою технічних результатів у всіх стрибках з урахуванням фінальних стрибків.

9.1.1.2. У випадку однакової суми результатів спортсменам (окрім призерів) призначаються однакові (кращі) місця.

9.1.1.3. У випадку однакової суми результатів у призерів проводяться додаткові стрибки до першої розбіжності.

9.1.1.4. В разі неможливості проведення для призерів додаткових стрибків, перевага віддається спортсмену з більшою кількістю кращих результатів у всіх турах (0 см; 1 см; 2 см; і т. д.), у випадку тотожності – спортсмену із кращим результатом у останньому (передостанньому і т.д.) стрибку, а у випадку повної тотожності – спортсменам призначаються однакові (кращі) місця.

9.1.2. Вправа № 2

9.1.2.1. Місце спортсмена визначається окремо серед чоловіків і жінок за найменшою сумою технічних результатів із урахуванням фінального стрибка.

9.1.2.2. У випадку однакової суми результатів спортсменам (окрім призерів) призначаються однакові (кращі) місця.

9.1.2.3. У випадку однакової суми результатів у призерів проводяться додаткові стрибки до першої розбіжності.

9.1.2.4. У разі неможливості проведення для призерів додаткових стрибків, перевага віддається спортсмену з кращим результатом в окремому турі, у випадку тотожності – спортсмену з кращим результатом у фінальному стрибку, а у випадку повної тотожності – спортсменам призначаються однакові (кращі) місця.

9.1.3. Двоєборство

9.1.3.1. Місця спортсменів визначаються окремо серед чоловіків і жінок за найменшою сумою очок у вправах № 1 та № 2.

9.1.3.2. Очки відповідають місцю спортсмена у вправі тільки серед тих учасників, які брали участь в обох вправах змагань.

9.1.3.3. При однаковій сумі очок у двоєборстві місця спортсменів визначаються за кращим місцем в одній із вправ, а при повній тотожності – за кращим місцем у вправі № 2.

9.1.3.4. У випадку повної тотожності – спортсменам призначаються однакові (кращі) місця.

 

10. НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

10.1. Переможцям у двоєборстві відкритого всеукраїнського турніру «Кубок Дружби» окремо серед чоловіків і жінок присвоюються звання “Переможець відкритого всеукраїнського турніру «Кубок Дружби» 2013 року з класичного парашутизму".

10.2. Призери у двоєборстві відкритого всеукраїнського турніру «Кубок Дружби» нагороджуються медалями, дипломами та пам`ятними призами.

10.3. Тренери, що підготували «Переможця відкритого всеукраїнського турніру «Кубок Дружби», нагороджуються дипломами.

10.4. Переможці та призери у вправах № 1 та № 2 нагороджуються дипломами.